Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-08-23 / 1352
Temat: nieprzestrzeganie prawa pracy w Urzędzie Miasta Płocka

Zenon Sylwester Wiśniewski

Interpelacja 1352

Płock, dnia 13.08.2005

I N T E R P E L A C J A

Temat: nieprzestrzeganie prawa pracy w Urzędzie Miasta Płocka

Uzasadnienie: Potwierdzają się przypuszczenia o politycznych przesłankach czystek kadrowych przeprowadzanych w Urzędzie Miasta Płocka i innych jednostkach podległych Prezydentowi Płocka Panu Mirosławowi Milewskiemu z Prawa i Sprawiedliwości. Przejawia się to w zakańczanych i ostatecznych procesach sądowych z powództwa przeciwko Urzędowi Miasta Płocka. Ostatnio słynne są sprawy przegrane przez Gminę Płock z byłym Dyrektorem MZOS czy też z byłym dyrektorem PINB. Pociągają one również za sobą konsekwencję finansowe. Koszty odszkodowań za bezprawne zwolnienia obciążają Budżet Miasta Płocka czyli wszystkich płockich podatników. Działania Prezydenta Miasta Płocka nie mają zatem nic wspólnego ani z prawem ani tym bardziej ze sprawiedliwością.

Pytania:
1.Ile wyniosły budżet Miasta Płocka odszkodowania za bezprawne zwolnienie byłych dyrektorów MZOS i PINB?
2.Jakie są prognozy co do kolejnych, niewątpliwie przegrywanych procesów sądowych za niezgodne z prawem zwolnienia? Czy są jakieś symulacje przeprowadzone z tego tytułu przez Urząd Miasta i czy będą dotkliwe dla budżetu Płocka?
3.Czy są już gotowe plany kolejnych, bezprawnych zwolnień pracowników w Urzędzie Miasta, zwłaszcza po wyborach, kiedy zgodnie z prognozami współrządzić ma Prawo i Sprawiedliwość i wymieniać kadry? Proszę o podzielenie się z mieszkańcami Płocka zamierzeniami oraz przede wszystkim z pracownikami ratusza.
4.Czy nadal płoccy podatnicy będą finansować bezprawne działania Prezydenta Płocka w zakresie prawa pracy czy też Pan Prezydent znajdzie na ten cel jakiegoś sponsora np. firmę lub partię Prawo i Sprawiedliwość z jej płockim liderem Wojciechem Jasińskim, który akceptuje styl rządzenia swojego kolegi partyjnego.

/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 18 lat temu (poniedziałek, 29 sierpnia 2005, godzina 07:34)
  • Osoba publikująca: Konrad Kozłowski
  • Nadzór nad treścią: Konrad Kozłowski
  • Ilość wyświetleń: 2 696 123
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji