Wioletta Maria Kulpa / 2017-01-30 / 1541
Nowe opłaty za korzystanie z obiektów sportowych dla klubów, stowarzyszeń i osób wynajmujących powierzchnie na działalność

Płock, dn. 30.01.2017


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


Dotyczy nowych opłat za korzystanie z obiektów sportowych dla klubów, stowarzyszeń i osób wynajmujących powierzchnie na działalność


Z chwilą przejęcia przez nową spółkę Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji obiektów sportowych na podstawie przekazanych informacji od klubów, które prowadzą m.in. treningi pływaków znacznie wzrosły ceny. Poprzednio kluby trenujące naszych płockich pływaków startujących m.in. w igrzyskach młodzieżowych wnosiły opłatę 4 złotych/godz. za wynajęcie toru na basenie. Obecnie przedstawiono im opłatę w kwocie 40 zł/godz. wynajęcia toru. Po wyliczeniach klub ćwiczący ok. 30 pływaków będzie musiał rocznie uiścić kwotę ok. 25.000, gdy dotychczas opłata oscylowała ok. 2.000 zł rocznie.
Niestety nie zawsze jest stać rodziców, aby ponosić wszystkie opłaty związane z treningiem młodych zawodników, w związku z tym trzeba liczyć się z tym, że wiele młodych osób będzie musiało zrezygnować z dalszych treningów. Tymczasem w ubiegłym roku, gdy była mowa o planach powstania nowej spółki Prezydent Nowakowski zapowiadał, że wzrost cen nie będzie spowodowany powstaniem nowej spółki:
- Dla korzystających z obiektów MZOS wszystko pozostanie bez zmian - zapewnia Nowakowski. - Nie mogę zagwarantować, że ceny biletów na baseny nie wzrosną np. w ciągu najbliższych lat, ale z pewnością nie stanie się tak teraz, w związku z przekształceniem w spółkę (źródło Gazeta Wyborcza z dn. 20.09.2016).
Proszę również o informację, jakie działania nowa spółka podejmuje w stosunku do prywatnych właścicieli, którzy wynajmują powierzchnie na obiektach sportowych w związku z wykonywaniem działalności gospodarczej.
Jak kształtowały się do tej pory ceny za wynajem powierzchni m.in. na działalność gastronomiczną, siłownie, Akademię Ruchu i inne, natomiast jaka zostanie przedstawiona propozycja wzrostu cen za wynajem powierzchni przez nową spółkę. Czy prowadzono już rozmowy z najemcami w związku z planowanymi podwyżkami, jak odnoszą się do nich wynajmujący?

 

/-/ Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 7 lat temu (wtorek, 31 stycznia 2017, godzina 10:21)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 152
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji