Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2088 z dnia 30 marca 2023r.
dot. ul. Rogozińskiej na terenie gminy Słupno

                                                                                                                                         Płock, dn. 28.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                 INTERPELACJA

dotyczy ul. Rogozińskiej na terenie gminy Słupno

Samorząd Miasta Płocka i Powiatu Płockiego wielokrotnie występował wspólnie w pismach, bądź stanowiskach do administracji rządowej, była organizowana wspólna sesja radnych. Nawet ówczesny W-ce Prezydent Jacek Terebus organizował spotkanie z radnymi na temat przejęcia od samorządu ziemskiego ulicy Rogozińskiej.
Poniżej wypowiedź p. Jacka Terebusa z 2013 roku
– Przedmiotem uzgodnień jest wykonanie kompleksowego remontu drogi powiatowej jak również podjęcie wcześniej, jeszcze przed remontem docelowym, działań naprawczych, pozwalających na wykorzystanie już w przyszłym roku ul. Rogozińskiej jako drogi wyprowadzającej tranzyt i ładunki niebezpieczne z głównych ulic i terenów zamieszkałych Płocka – mówi pełnomocnik ds. inwestycji strategicznych Jacek Terebus.
Dlatego biorąc pod uwagę powagę sprawy i przede wszystkim bezpieczeństwo mieszkańców Płocka i okolicznych gmin, którzy korzystają bardzo często z przejazdu ul. Rogozińską proszę o wystosowanie przez Prezydenta apelu do władz samorządu powiatu płockiego o natychmiastowy remont ul. Rogozińskiej. Stan techniczny tej drogi zagraża bezpieczeństwu mieszkańców, zarówno jadących samochodami, którzy chcąc ominąć bardzo głębokie wyrwy w asfalcie i połamane zewnętrzne części drogi wjeżdżają na przeciwległy pas stwarzając zagrożenie. Dodatkowo za chwilę ruszy sezon rowerowy, sytuacja będzie podwójnie niebezpieczna, ulica nie posiada pobocza a piesi idą ulicą do swoich domów.
Droga, jak rozumiem z uwagi na zainteresowanie władz miasta jeszcze kilka lat temu stanowi dość strategiczny ciąg komunikacyjny stanowiący skrót do trasy na Płońsk - Warszawa, widząc ile aut porusza się tam codziennie nie sposób nie zauważyć jak ważny z punktu widzenia bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu jest ten fragment układu komunikacyjnego dla Płocka i gmin ościennych.                                                                                                                   Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (czwartek, 30 marca 2023, godzina 15:06)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 526
  • Data ostatniej aktualizacji: piątek, 07 kwietnia 2023, godzina 12:57
  • Historia aktualizacji

  • 07 kwietnia 2023, godzina 12:57 Aktualizacja dokumentu
    30 marca 2023, godzina 15:07 Aktualizacja dokumentu