Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2180 z dnia 11 maja 2023r.
Wniosek mieszkańców m.in. ul. Jakubowskiego

                                                                                                                                                            Płock, 10.05.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                               INTERPELACJA


Dotyczy wniosku mieszkańców m.in. ul. Jakubowskiego

W dniu 28 kwietnia na skrzynki radnych Rady Miasta Płocka wpłynął wniosek mieszkańców z ul. Jakubowskiego, ale poruszający problem parkingowy również mieszkańców ul. Gradowskiego i Krótkiej.
Zgodnie z prośbą mieszkańcy wnioskują o spotkanie z Prezydentem Miasta Płocka w dniu 16 czerwca – proszę zatem o informację, czy w tym terminie jest możliwość jego organizacji.
Ponadto wnioskuję o umożliwienie parkowania mieszkańcom na terenie dawnego boiska tartanowego przy obecnej siedzibie POKiS-u przy ul. Jakubowskiego 10. Ze względu na lokalizację wielu instytucji, szkół i urzędów w tym obszarze – POKiS, szpital – parking został również przy szpitalu wyłączony wyłącznie dla personelu, stąd pacjenci też poszukują miejsc parkingowych na terenie osiedla Kolegialna, Akademia Mazowiecka, Szkoła Muzyczna i inne.
W piśmie mieszkańcy również zwrócili się z zapytaniem, co planuje zorganizować UMP w budynkach pomiędzy ul. Jakubowskiego a Dąbrowskiego, gdzie mieściły się warsztaty kolumny transportu sanitarnego, jak i stowarzyszenia MONAR. Działka 939 obręb 8 – proszę o potwierdzenie, że to jest właściwa lokalizacja tych budynków, jak rozumiem nie należy do UMP. W związku z tym czy właścicielem jest  Samorząd Województwa Mazowieckiego, jeśli tak to proszę o skierowanie pisma do Pana Marszałka, jaki jest dalszy cel przeznaczenia tych terenów, czy będą podlegały ewentualnej sprzedaży? Teren jest zapomniany, budynki niszczeją w związku z tym chcielibyśmy jako radni oraz mieszkańcy tego osiedla poznać ewentualne ich przeznaczenie, bądź dalsze możliwości inwestycyjne w tym terenie. Podobnie jest z budynkiem dawnej s-ki BETEK będę wdzięczna za przedstawienie informacji o stanie właścicielskim i ewentualnych planach.                                                                                                               Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 11 miesięcy temu (poniedziałek, 15 maja 2023, godzina 12:10)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 556
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 25 maja 2023, godzina 12:04
  • Historia aktualizacji

  • 25 maja 2023, godzina 12:04 Aktualizacja dokumentu
    15 maja 2023, godzina 12:11 Aktualizacja dokumentu