Wioletta Maria Kulpa / 2016-08-03 / 1163
Wykonanie prac remontowych wzdłuż ulicy Harcerskiej

Płock, dn. 2.08.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


dot. wykonania prac remontowych wzdłuż ulicy Harcerskiej


Proszę o wykonanie drobnych prac remontowych wzdłuż ulicy Harcerskiej na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Kasztanowej, polegających na odwodnieniu terenu oraz remoncie chodnika.

UZASADNIENIE

Mieszkańcy osiedla Imielnica słusznie alarmują Urząd Miasta Płocka o zbierających się dużych kałużach deszczu po nawet niewielkich opadach wzdłuż ulicy Harcerskiej szczególnie na odcinku od ul. Wyszogrodzkiej do ul. Kasztanowej. Nie jest to wina mieszkańców tego osiedla, czy osiedla Borowiczek przyjeżdżających do kościoła samochodami. Trudno określić winę mieszkańców, jeśli największa kałuża tworzy się na wjeździe na parking przy Parafii św. Jakuba, więc na wjeździe samochody nie są parkowane. Tymczasem tworząca się kałuża po opadach deszczu całkowicie odcina drogę osób idących chodnikiem w związku z tym są zmuszone, aby iść jezdnią, co oczywiście stwarza zagrożenie bezpieczeństwa.
Sądzę, że problem tkwi w zasypanym przed laty rowie tłuczniem wzdłuż ulicy Harcerskiej, przy braku zastosowania jakiegokolwiek odwodnienia, choćby zasypanej rury. Natomiast fakt jest taki, że chodnik jest nierówny na tym odcinku, w związku z tym proszę o wykonanie drobnych napraw lub jego wymiany w celu wyrównania. Ponadto wnoszę o wyrównanie poboczy zarówno po lewej, jak i prawej stronie jezdni w ul. Harcerskiej.

 

/-/ Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 7 lat temu (czwartek, 04 sierpnia 2016, godzina 10:05)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 226
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji