Wioletta Maria Kulpa / 2015-06-26 / 513
dotyczy nowych budynków przy ul. Żyznej inwestycja realizowana przez firmę PPU Inbud

Płock, dn. 26.06.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy nowych budynków przy ul. Żyznej inwestycja realizowana przez firmę PPU Inbud


18 czerwca 2015 roku ukazał się artykuł na Portalu Plock autorstwa Pani Małgorzaty Rostowskiej w sprawie budynków przy ul. Żyznej, które zostały wybudowane niezgodnie z miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Urząd Miasta Płocka w kwietniu 2011 roku wydał zgodę na budowę budynków mieszkalnych sześciokondygnacyjnych, pomimo, iż plan zagospodarowania zakładał maksymalnie pięciokondygnacyjne.
Proszę w związku z powstałą sytuacją o wyjaśnienie kilku kwestii:

1.Kto imiennie podpisał się pod pozwoleniem na budowę budynków przy ul. Żyznej (osiedla nad Rosicą) – proszę o podanie wszystkich nazwisk i zajmowanych stanowisk?

2.Firma INBUD prowadziła 3 inwestycje przy ul. Żyznej o numerach 41, 43 i 45; czy złe decyzje administracyjne dotyczą wszystkich budynków?

3. Na wizualizacji znajdującej się na stronie firmy są przedstawione budynki, które mają 5 i 6 kondygnacji, tylko Żyzna 41 ma 5 kondygnacji zgodnie z miejscowym planem.

Inbud

4. Urząd Miasta Płocka wydaje miesięcznie zapewne od kilku do kilkudziesięciu pozwoleń na budowę, czy w związku z tym były problemy w tym zakresie z innymi deweloperami lub osobami fizycznymi, którym wydawano podobne decyzje administracyjne.

5. Pan Hubert Woźniak w imieniu Urzędu Miasta Płocka wypowiedział się, że zaproponowana zostanie zmiana miejscowego planu zagospodarowania dla tego terenu. Tymczasem wszyscy wiemy doskonale, że procedura wprowadzania i zmiany planu, to okres nie miesięcy, ale lat. Proszę w związku z tym przedstawić informację, czy może dojść do sytuacji, w której mieszkańcy wystąpią na drogę sądową przeciwko gminie z powodów strat ekonomicznych. Może to wynikać z powodu braku możliwości wpisania kredytu na hipotekę, co może skutkować droższym kredytem dla mieszkańców.

6. Jak wygląda nadzór ze strony Urzędu Miasta Płocka nad przeprowadzanymi postępowania skutkującymi wydaniem decyzji administracyjnej, czy wydział kontroli nie bada wydawanych decyzji administracyjnych?

7. Z informacji na Portalu Plock wynika, że Urząd Miasta Plocka zwolnił urzędnika wydającego decyzję, co w takim razie z odpowiedzialnością urzędnika wobec prawa w myśl nowych przepisów? Wszyscy mieszkańcy Płocka zapłacą za nowy plan zagospodarowania ok. 35 tysięcy złotych i ewentualne dalsze koszty m.in. procesowe.

8. Jakie dalsze kroki zamierza podjąć Prezydent Miasta w tej sprawie, czy nie powinno odbyć się spotkanie z mieszkańcami bloków objętych wadą prawną, aby po pierwsze wyjaśnić okoliczności i wysłuchać ich sytuacji w której się znajdują rodziny? Proszę o informacje o miejscu i terminie spotkania.

 

/-/ Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 8 lat temu (poniedziałek, 29 czerwca 2015, godzina 15:03)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 902
  • Data ostatniej aktualizacji: wtorek, 30 czerwca 2015, godzina 07:53
  • Historia aktualizacji

  • 30 czerwca 2015, godzina 07:53 Aktualizacja danych
    30 czerwca 2015, godzina 07:35 Aktualizacja danych