Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-02-28 / 1104
Temat: W sprawie oznaczeń „Sygnałów Płockich.”

Nr 1104

Płock, dnia 18.01.2005

I N T E R P E L A C J A

Temat: W sprawie oznaczeń „Sygnałów Płockich.”

Uzasadnienie: „Sygnały Płockie” według danych udzielonych mi na zadaną  interpelację otrzymują z budżetu miasta kwotę roczną w wysokości 400 tysięcy złotych. Zatem środki na finansowanie czasopisma pochodzą z podatków płaconych przez  mieszkańców miasta Płocka, czyli oni de facto finansują „Sygnały Płockie”. Mimo to w nagłówku jest umieszczane sformułowanie „Bezpłatne”, co może wprowadzać w błąd niektórych czytelników, że nie ponoszą oni kosztów działania czasopisma. Biorąc pod uwagę, że w Płocku mamy około 130 tysięcy mieszkańców , to każdy z nich rocznie finansuje statystycznie gazetę kwotą około 3 złotych i 8 groszy, wliczając w to ludzi starych i dzieci.
Przy wieloletniej, ubogiej rodzinie są to kwoty znaczące?
Pluralizm na rynku prasowym w Płocku jest duży przez różnorodność tytułów, zarówno płatnych jak i bezpłatnych. Częste są opinie i to nawet wśród radnych o braku obiektywizmu w przedstawieniu informacji z życia miasta, co było głównym argumentem za koniecznością wydawania „Sygnałów Płockich”

Pytania:

1. Czy mieszkańcy Płocka będą mogli wypowiedzieć się w sprawie konieczności wydawania „Sygnałów Płockich” za ich pieniądze np. podczas zbliżających się wyborów aby zmniejszyć koszty tym bardziej, że pluralizm na rynku prasowym w Płocku jest duży przez różnorodność tytułów, zarówno płatnych jak i bezpłatnych?

Wnioski: Proszę o spowodowanie zmiany nagłówka w „Sygnałach Płockich” z „Bezpłatnie” na „ Bezpłatnie rozdawane” aby nie wprowadzać  w błąd czytelników.

/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 19 lat temu (czwartek, 03 marca 2005, godzina 08:11)
  • Osoba publikująca: Konrad Kozłowski
  • Nadzór nad treścią: Konrad Kozłowski
  • Ilość wyświetleń: 2 696 403
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji