Wioletta Maria Kulpa / 2015-09-07 / 616
Wniosek w sprawie partnerstwa publiczno-prywatnego Szpitala św. Trójcy w Płocku


Płock, dn. 7.09.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy złożonego wniosku w sprawie partnerstwa publiczno-prywatnego Szpitala św. Trójcy w PłockuProszę o informację na jakim etapie jest realizacja naszego wniosku złożonego w ramach Platformy Partnerstwa Publiczno-Prywatnego w sektorze ochrony zdrowia dla Szpitala św. Trójcy w Płocku.
Czy dokonano już oceny merytorycznej projektu na modernizację szpitala o wartości do 90 mln złotych.
Ponadto proszę o informację dotyczącą wykonania analizy przedrealizacyjnej w zakresie ppp, czy została już wyłoniona firma, która ma wykonać to zadanie.
Zastanawiająca jest wypowiedź Pana Prezydenta Jacka Terebusa podczas czerwcowej sesji Rady Miasta Płocka, kiedy rozpatrywaliśmy przystąpienie do tego przedsięwzięcia w zakresie wartości wykonania takiej analizy. Według Pana Prezydenta po rozeznaniu przez niego rynku podobne analizy mogłyby kosztować ok. 1,2 mln. Tymczasem z odpowiedzi na interpelację Pana Posła Marka Opioły wynika, iż analiza dla Nowego szpitala matki i dziecka w Poznaniu przy koszcie inwestycji 300 mln złotych wyniosła ok. 280 tysięcy złotych.
To tak, jakby porównywać mrówkę do słonia (wg. słów Pana Prezydenta Nowakowskiego wypowiedzianych podczas czerwcowej sesji RMP) inwestycja Szpitala św. Trójcy ok. 90 mln złotych, a koszt wykonania analizy 1,2 mln złotych.
Proszę o udzielenie odpowiedzi, w załączeniu przekazuję odpowiedź Podsekretarza Stanu p. Marceli Niezgody i treść artykuły po sesji czerwcowej w którym zawarta jest wypowiedź p. Terebusa – Zastępcy Prezydenta Miasta Płocka./-/ Wioletta Kulpa


 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 8 lat temu (wtorek, 08 września 2015, godzina 12:37)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 192
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji