Wioletta Maria Kulpa / 2015-09-07 / 617
Organizacja VII Jarmarku Tumskiego

Płock, dn. 7.09.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy organizacji VII Jarmarku Tumskiego

W związku z zapowiadanym w trakcie „walki” o VII Jarmark Tumski utworzeniem jawnego konta lub subkonta z którego miały być realizowane wszystkie wpływy i wydatki na Jarmark proszę o wyciąg z tego konta wraz z odpowiedzią na poniższe pytania:
1.Ile pieniędzy i wg. jakich zasad wpłacili wystawcy? Dlaczego wg. skarg niektórych kolekcjonerów zostali oni podzieleni na 3 grupy tzn. takich którzy płacili za wszystko, takich którzy nie płacili za nic ( w tym darmowy hotel Petropol ze śniadaniem) i takich, którzy w ramach opłaty lub zaproszenia mieli nocleg w „Studni”
2. Jakie były wpływy od sponsorów?
3.  Kto pokrył koszty organizacji jarmarku z wyszczególnieniem wkładu finansowego Organizatorów i Współorganizatorów tj. Muzeum Mazowieckiego, PLOT-u i ARS-u
4.Ile kosztowała 3-tygodniowa reklama na portalach internetowych –w poprzednich edycjach podobno brakowało środków finansowych na tak drogą reklamę
5.Dlaczego monetę jarmarkową, która funkcjonowała na VI Jarmarku reklamowano jako wybitą specjalnie na VII Jarmark. Ile monet zakupili organizatorzy i jakie były wpływy z jej sprzedaży?
6.Dlaczego nie było zapowiadanych atrakcji w postaci „mydła” i „powidła Tumskiego”
7.Dlaczego zamówiono 33 stoiska z firmy we Wrocławiu a wystawiono ostatecznie 25?
8.Ilu pracowników Urzędu Miasta i podległych instytucji pracowało przy organizacji zamiast członków organizacji społecznych do tej pory organizujących tę imprezę?
9.Poprzednie edycje Jarmarku były realizowane na podstawie umowy pomiędzy Prezydentem Płocka, a Stowarzyszeniem Przyjaciół Muzeum Mazowieckiego – czy tegoroczna edycja ma podobną umowę o wykonaniu zadania z przypisaniem zakresu działań i odpowiedzialności?
10.Ilu ostatecznie było wystawców – informacje przekazywane w Kurierze Tumskim i dla mediów różniły się znacznie od tego co można było zaobserwować na ulicach i placach?
11.Skąd wzięła się liczba 50 tys. odwiedzających jarmark podana w ostatnich materiałach Urzędu Miasta – kto i jak to policzył?
Proszę o przedstawienie zestawiania finansowego w sposób umożliwiający porównanie z wynikami z lat poprzednich, tj. odniesienie do V i VI Jarmarku Tumskiego.

/-/ Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 8 lat temu (wtorek, 08 września 2015, godzina 12:25)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 498
  • Data ostatniej aktualizacji: wtorek, 08 września 2015, godzina 12:26
  • Historia aktualizacji

  • 08 września 2015, godzina 12:26 Aktualizacja danych