Wioletta Maria Kulpa / 2015-03-09 / 262
Budowa parkingu przy ul. Dobrowolskiego

Płock, dn. 09.03.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA


Dotyczy realizacji inwestycji wpisanej do budżetu miasta Płocka na 2015 rok – budowa parkingu przy ul. Dobrowolskiego


W dniu 6 marca 2015 roku odbyło się spotkanie Rady Mieszkańców Osiedla Międzytorze podczas którego członkowie zgłosili kilka interwencji, dlatego na wniosek Rady proszę o przeanalizowanie i realizację zgłoszonych słusznych wniosków.
W związku z otrzymaną dość obszerną korespondencją (od 2013 roku), którą Rada Mieszkańców Osiedla Międzytorze prowadziła z Urzędem Miasta Płocka w sprawie wykonania w/w parkingu, a także obietnicy Pana Prezydenta Miasta Płocka na spotkaniu otwartym z mieszkańcami osiedla Międzytorze (2014) i stwierdzeniu, że parking powstanie w 2015 roku proszę o ponowne przeanalizowanie przyspieszenia realizacji tej inwestycji.
W budżecie 2015 roku znajdują się środki finansowe na wykonanie dokumentacji zagospodarowania tego terenu na parkingi, natomiast w WPF na 2016 rok zapisana została realizacja. Dlatego ponownie wnioskuję, o przyśpieszenie procedury, w celu wykonania tej inwestycji jeszcze w tym roku z terminem płatności w 2016, tak jak zapisano w stosownych dokumentach.
Osiedle Międzytorze ma bardzo poważne problemy z brakiem miejsc parkingowych. W okolicach ulic Gintera i Dobrowolskiego brak miejsc parkingowych stanowi znaczny  problem, samochody parkujące po dwóch stronach ulicy praktycznie blokują przejazd dla karetek i wozów Straży Pożarnej, w przypadku wystąpienia takich sytuacji przejazd ulicą Gintera jest praktycznie niemożliwy.
Dodatkowo zapowiadane otwarcie Cotex Office Centre spowoduje jeszcze większe natężenie ruchu samochodów poszukujących miejsc parkingowych, prawdopodobnie te zagwarantowane przez wykonawcę tej inwestycji wystarczą tylko dla ewentualnych pracowników, a nie dla klientów biur.
Proszę ponadto o informację, jakie jest planowane wykorzystanie terenów po zburzonym przedszkolu przy ul. Dobrowolskiego (po oddaniu nowego przedszkola przy ul. Piaska)?

 

/-/ Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 9 lat temu (wtorek, 10 marca 2015, godzina 10:53)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 293
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji