Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2020 z dnia 07 marca 2023r.
Planowana realizacja ul. Na Skarpie

                                                                                                                                                                 Płock, 6.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                                INTERPELACJA


dot. planowanej realizacji ul. Na Skarpie

W odpowiedzi na moją interpelację dotyczącą realizacji remontu ulicy Na Skarpie powstały pewne nieścisłości w związku z udzielonymi wywiadami przez prezydenta Nowakowskiego, które nie były wcześniej ujawnione, w związku z tym proszę o uściślenie i wyjaśnienie.
    1. Mieszkańcy, którzy są właścicielami garaży przy ul. Na Skarpie nie otrzymali do dnia dzisiejszego od Prezydenta Nowakowskiego żadnej informacji dotyczącej wyceny ich własności, tymczasem z mediów dowiedzieli się o wszczęciu procedury wyłonienia wykonawcy tej części ulicy. Proszę zatem o informację, kiedy takie konsultacje i propozycje zostaną skierowane do pełnoprawnych właścicieli garaży?
    2. Zgodnie z mapami przedłożonymi mieszkańców (skan w załączeniu) ilość miejsc parkingowych – NOWYCH- które mają powstać po wyburzeniu 32 garaży to 10 miejsc parkingowych, tymczasem w mediach Prezydent Nowakowski twierdzi, że jest to liczba 70. W związku z tym proszę o przedłożenie dokumentu – mapy z której będzie wynikała taka ilość, podkreślam chodzi o nowe miejsca. Ponadto wnioskuję o szybkie wyznaczenie terminu spotkania z przedstawicielami lub właścicielami garaży przy ul. Na Skarpie.
    3. W interpelacji zadałam pytanie, czy po zjeździe z ronda wjeżdżając w ul. Na Skarpie samochody parkujące po prawej stronie wzdłuż ulicy, będą mogły nadal tam parkować. Otrzymałam jasną odpowiedź, że NIE, w związku z tym ujemny bilans miejsc parkingowych znacznie wzrasta, po prawej stronie parkuje ok. 25 samochodów.
    4. W odpowiedzi na interpelację kompletnie pominięto sprawy statystyk wypadków lub kolizji drogowych, które miały miejsce na te ulicy, zgodnie z pismami to na to powołuje się Urząd Miasta Płocka wprowadzając konieczność realizacji tej inwestycji w trybie nadzwyczajnym. Pkt 2 w mojej interpelacji, a w odpowiedzi nie ma żadnej o tym wzmianki.
    5. Ponadto w okolicy garaży są zlokalizowane śmietniki, proszę o informację gdzie zostaną umieszczone po remoncie, czy będzie wybudowana nowa zabudowa do ich zlokalizowania – wskazanie na mapie sytuacyjnej, czy nie będą znajdowały się tuż pod oknami bloków przy ul. Na Skarpie.

                                                                                                                 Wioletta Kulpa
Dokumenty:
Metryka dokumentu
 • Data publikacji: 1 rok temu (wtorek, 07 marca 2023, godzina 13:11)
 • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
 • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
 • Ilość wyświetleń: 386
 • Data ostatniej aktualizacji: środa, 22 marca 2023, godzina 10:28
 • Historia aktualizacji

 • 22 marca 2023, godzina 10:28 Aktualizacja dokumentu
  07 marca 2023, godzina 13:17 Aktualizacja dokumentu
  07 marca 2023, godzina 13:12 Aktualizacja dokumentu