Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2062 z dnia 20 marca 2023r.
Zmiany rozkładu jazdy autobusów KM Płock

                                                                                                                                                         Płock, dn. 17.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                      INTERPELACJA


Zmiany rozkładu jazdy autobusów KM Płock

W związku ze zmianą rozkładów autobusów KM Płock Sp. z o.o. od 1.04.2023 proszę o uwzględnienie potrzeb mieszkańców miasta Płocka, którzy pracują w największym zakładzie pracy tj. PKN ORLEN, szczególnie w kontekście osób pracujących na produkcji.
KM Płock zakłada likwidację linii pospiesznej A, która na swojej trasie od Podolszyc ma 12 przystanków – docierając do celu tj. Bramy nr 1 PKN ORLEN. Tymczasem w uzasadnieniu KM czytamy, że linia A jest likwidowana ponieważ pokrywa się z trasą linii nr 35. Tymczasem to nie jest do końca prawda ponieważ linia nr 35 nawet po zmianie od 1.04 (nie wyjeżdża z Borowiczek tylko z Podolszyc) będzie na swojej trasie pokonywać 28 przystanków, tym samym wydłużając czas dojazdu pracowników na 6.00 lub 7.00 do pracy.
Pan Prezes KM Płock Sp. z o.o. przedstawił mi informację, że 23.03 zostaną rozwieszone nowe rozkłady jazdy autobusów, jednak wolałabym aby do tego czasu zostało przeanalizowane jaki czas jest potrzebny na dojazd pracowników z Podolszyc do Bramy nr 2, tym samym chodzi o wyznaczenie kursów początkowych, które będą dawały możliwość wcześniejszego dotarcia do miejsca pracy, zaznaczając że o 6.00 rano pracownik musi być już na miejscu pracy. Chodzi o przeanalizowanie dotychczasowych dojazdów linią A na miejsce vs. nowe rozkłady linii 35, ponieważ są również ustawione kursy autobusów rozwożących pracowników po terenie zakładu za bramą.  
Jednocześnie zwracam się z prośbą o wprowadzenie w rozkładzie linii 33 lub 35 kursu autobusu w okolicach godz. 16.00 (tuż przed lub tuż po) na co również zwracają uwagę mieszkańcy. Ponadto w komunikacie KM Płock na stronie www w punkcie nr 9 znalazła się informacja cyt.: likwidacja kursów o najsłabszym wykorzystaniu przez pasażerów na liniach 31, 32, 33, 35. Pracownicy nie wiedzą, o jakich kursach konkretnie jest mowa stąd prośba o dość szybkie doprecyzowanie w tym zakresie.
                                                                                                                        Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (środa, 22 marca 2023, godzina 12:03)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 420
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 30 marca 2023, godzina 12:06
  • Historia aktualizacji

  • 30 marca 2023, godzina 12:06 Aktualizacja dokumentu
    22 marca 2023, godzina 12:03 Aktualizacja dokumentu