Wioletta Maria Kulpa / 2017-06-22 / 1734
Dbanie o zieleń przy ulicy Obrońców Westerplatte

Płock, dnia 21.06.2017 r.


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka                   


INTERPELACJA


dotyczy notorycznego zaniedbywania zieleni przy ul. Obrońców Westerplatte


Po raz kolejny będąc radną proszę o szybką reakcję w zakresie dbania o zieleń przy ulicy Obrońców Westerplatte, a szczególnie wokół bloków. Zaniedbane krzewy – brak strzyżenia, porośnięta wysoka trawa, dają obraz zaniedbanego osiedla.
Proszę w związku z tym o jak najszybszą reakcję w zakresie:
1) koszenia trawy wokół bloków Obrońców Westerplatte 3; 3/1; 3/2; 5; 5/1, 6; 7; 7/1
2) zadbanie o strzyżenie krzewów, szczególnie przed blokami
3) wycięcie dzikich odrostów usuniętych drzew, szczególnie przy wyjazdach z osiedla obok bloków Obrońców Westerplatte 6,8 i 10, co zdecydowanie w obecnej chwili zagraża bezpieczeństwu, jest ograniczona widoczność przy wyjeździe z osiedla
4) zadbania o osłonięcie toalety publicznej przy dawnym dworcu PKS od strony bloku Jachowicza 40 i 42 np: poprzez postawienie paneli drewnianych, ażurowych, pergoli drewnianej z roślinnością pnącą.
5) Proszę o informację na jakiej podstawie został wygrodzony teren zielony przy bloku Obrońców Westerplatte 3/2 bez możliwości dostępu dla mieszkańców innych bloków. Czy uiszczane są opłaty za wynajem tego terenu, tak jak wnioskuje się do innych mieszkańców, którzy chcą dokonać nasadzeń z własnych środków wokół budynków?
6) Na jakiej podstawie znajdują się na wszystkich terenach zielonych tabliczki „zakaz wyprowadzania psów”, czy w związku z tym jest przeznaczony w najbliższej okolicy teren na którym właściciel psów mogą wyprowadzać swoich pupili.
7) Proszę o dostawienie nowych pojemników na psie odchody w pobliżu bloków Obrońców Westerplatte 3/1, i pomiędzy blokami 7 i 7/1.

Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 6 lat temu (czwartek, 22 czerwca 2017, godzina 11:41)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 695 888
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji