Józef Czurko / 2007-12-11 / 516
Proszę o podjęcie przez Urząd Miasta działań mających na celu ochronę mieszkańców budynków przy ulicy Czwartaków przed nadmiernym hałasem emitowanym przez ciężarówki parkujące na terenie stacji benzynowej “Bliska” położonej między wymienioną ulicą Czwartaków, a Wyszogrodzką i Armii Krajowej.

Płock, 11.12.2007

Radny Józef Czurko

Interpelacja (do Prezydenta Miasta Płocka)

Proszę o podjęcie przez Urząd Miasta działań mających na celu ochronę mieszkańców budynków przy ulicy Czwartaków przed nadmiernym hałasem emitowanym przez ciężarówki parkujące na terenie stacji  benzynowej “Bliska” położonej między  wymienioną ulicą Czwartaków, a Wyszogrodzką i Armii Krajowej.

Jest to szczególnie uciążliwe w godzinach nocnych. Parkujące ciężarówki mają włączone na postoju silniki (może do grzania kabiny?) i emitują hałas szczególnie uciążliwy dla mieszkańców bloków stojących frontem do położonego za stacją parkingu.
Interwencje strażników miejskich, wzywanych przez mieszkańców, są nieskuteczne. Właściwe rozwiązania wydają się dwa. Albo trzeba postawić ekrany dźwiękochłonne i posadzić wysoką zieleń (miasto lub gospodarz działki), albo doprowadzić do zmiany przeznaczenia wymienionego fragmentu działki, eliminując z tego miejsca parking.

/-/ Józef Czurko

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 16 lat temu (czwartek, 13 grudnia 2007, godzina 07:41)
  • Osoba publikująca: Konrad Kozłowski
  • Nadzór nad treścią: Konrad Kozłowski
  • Ilość wyświetleń: 2 696 579
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji