Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1408 z dnia 8 czerwca 2021r.
Brak dojazdu z drogi serwisowej do działki nr 17/2 przy ul. Jędrzejewo

                                                                                                                                                            Płock, 7.06.2021
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                                INTERPELACJA


W imieniu mieszkańców zwracam się z interwencją w sprawie wyjaśnienia braku dojazdu z drogi serwisowej do działki nr 17/2 przy ul. Jędrzejewo. Działka sąsiaduje z obwodnicą Płocka, podczas spotkań w czasie realizacji inwestycji zapewniano mieszkańców o dojeździe do ich nieruchomości z drogi technicznej. Tymczasem do tej działki takiego dojazdu nie ma. 
W odpowiedzi na pismo właścicieli nieruchomości Urząd Miasta Płocka wskazał możliwość dojazdu do drogi publicznej poprzez działkę nr 15/4, która stanowi własność miasta. Tymczasem działka ta ma ograniczony tonaż do 20 ton, stąd zakaz wjazdu samochodów pow. 20 ton nie daje możliwości zagospodarowania tej działki na działalność gospodarczą lub jej sprzedaży w przypadku korzystania z niej samochodów pow. 20 ton.
Obok działki 17/2 są 2 działki Urzędu Miasta Płocka przeznaczone na drogę której również szerokość nie daje możliwości manewru samochodom ciężarowym, które mogłyby poruszać się po niej.
Samochody ciężarowe mają jedynie możliwość poruszania się po drodze serwisowej do której działka 17/2 nie ma dostępu.
Nadmieniam, że niedawno sprzedana działka Urzędu Miasta na sprzedaż której zgodę wyrażała Rada Miasta Płocka ma dostęp do drogi serwisowej. Dlaczego zatem tylko 1 właściciel z tego obszaru nie ma dostępu bezpośredniego do działki serwisowej i nie ma w związku z tym możliwości jej zbycia w w przypadku firm lub osób fizycznych zainteresowanych jej kupnem, ponieważ ogranicza zbycie tonaż drogi dojazdowej do tej nieruchomości.
Proszę o zapewnienie dojazdu bezpośredniego z drogi serwisowej do działki 17/2, tak jak wcześniej prowadzone były zapewnienia za strony Urzędu Miasta Płocka.                                                                                                                /-/ Wioletta Kulpa 


Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 lata temu (poniedziałek, 14 czerwca 2021, godzina 14:23)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 890
  • Data ostatniej aktualizacji: środa, 23 czerwca 2021, godzina 11:46
  • Historia aktualizacji

  • 23 czerwca 2021, godzina 11:46 Aktualizacja dokumentu
    14 czerwca 2021, godzina 14:24 Aktualizacja dokumentu