Daria Magdalena Domosławska / 2019-12-19 / 791
Informacja o innych programach unijnych z zakresu ochrony zdrowia, dofinansowania zakupu sprzętu medycznego planowanych do realizacji przez Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej

                                                                                           17.12.2019 r.   


Daria Magdalena Domosławska   

               
INTERPELACJA

 


Przedmiot, temat interpelacji :
Potrzeba kontynuacji przez Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej programu profilaktyki powstawania wad postawy, otyłości i nadwagi u dzieci.
Informacja o innych programach unijnych z zakresu ochrony zdrowia, dofinansowania zakupu sprzętu medycznego planowanych do realizacji przez Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej. 


Uzasadnienie interpelacji:
W związku z występującym powszechnie problemem wad postawy oraz zjawiska nadwagi i otyłości u dzieci a także licznymi pytaniami ze strony rodziców dzieci, chęcią kontynuacji programu w kolejnych latach proszę o informacje:
- czy Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej wystąpił ponownie do konkursu „Regionalny program zdrowotny dotyczący chorób kręgosłupa i otyłości wśród dzieci z województwa mazowieckiego”?
- na jakim etapie jest postępowanie konkursowe?
- kiedy poznamy wyniki postępowania konkursowego i płocczanie otrzymają  dobrą wiadomość, że nadal PZOZ będzie realizował program profilaktyki chorób kręgosłupa i otyłości?
Mając na uwadze niestabilność gwarantowanych świadczeń (m.in. dostępność do poradni wad postawy) mam nadzieję, że Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej wystąpił w konkursie na finansowanie programu na kolejne lata. Takie programy oprócz pozytywnego oddziaływania profilaktycznego pozwalają ma wzbogacenie bazy sprzętowej Płockiego Zakładu Opieki Zdrowotnej oraz pokrywają koszty związane z zatrudnieniem osób prowadzących zajęcia w ramach programu.


Proszę o informacje w jakich innych projektach unijnych z zakresu ochrony zdrowia, dofinansowania zakupu sprzętu medycznego złożył swoje oferty Płocki Zakład Opieki Zdrowotnej, kiedy poznamy wyniki konkursów?


Wnioski, ewentualne źródła finansowania:---------------------
Załączniki: Brak
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:

 


Daria Domosławska

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 lata temu (poniedziałek, 23 grudnia 2019, godzina 10:36)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 695 114
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji