Zenon Sylwester Wiśniewski / 2005-09-23 / 1401
Temat: nagminnego łamania prawa

Interpelacja 1401

Zenon Sylwester Wiśniewski

Płock, 22.09.2005 r.

I N T E R P E L A C J A

Temat: nagminnego łamania prawa

UZASADNIENIE

Kilka miesięcy temu poseł Prawa i Sprawiedliwości Wojciech Jasiński umieścił reklamę PiS na budynku siedziby partii przy ulicy Sienkiewicza. Uczynił to bez wymaganego zezwolenia Miejskiego Zarządu Dróg. Mimo, że przyznał się do złamania prawa i był gotów do poniesienia konsekwencji w postaci zapłaty kar pieniężnych, to do dziś tych kar nie zapłacił. 3 września podczas koncertu na Starym Rynku pn.” Solidarni Ideą” wystawiony został stolik wyborczy PiS a na drzewach na placu wisiały plakaty kandydata do Sejmu tej partii Marka Opały. Z informacji posiadanych przeze mnie tu również PiS nie posiadał odpowiednich zezwoleń. Agitacji przyglądali się funkcjonariusze Straży Miejskiej, którzy w przypadku umieszczania przeze mnie reklam demontowali je, jednocześnie niszcząc je i grożąc mi karami. I wreszcie - Straż Miejska nie ukarała PiS chociaż ten umieszczał reklamy na słupach energetycznych bez wymaganego w tym przypadku zezwolenia MZD. Kary nie poniósł.

Pytania:
1.Czy Prezydent Miasta Płocka z Prawa i Sprawiedliwości zgodnie z nazwą partii zamierza respektować prawo, bo o sprawiedliwości z oczywistych względów w tym przypadku się nie pytam?
2.Czy działania Prezydenta Miasta Płocka ( odpowiedzialnego za reklamy) oznaczają naruszenia konstytucji, nakazującej równe traktowanie wszystkich ludzi?
3.Czy Prezydent Miasta Płocka na skutek niezgodnych z przepisami działań podległych mu urzędników opóźniających wydanie mi decyzji z MZD na umieszczanie reklam zdaje sobie sprawę, że działa na niekorzyści mojej osoby i może ponieść konsekwencje prawne swoich działań?


/-/ Zenon Sylwester Wiśniewski

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 18 lat temu (wtorek, 04 października 2005, godzina 07:35)
  • Osoba publikująca: Konrad Kozłowski
  • Nadzór nad treścią: Konrad Kozłowski
  • Ilość wyświetleń: 2 696 282
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji