Wioletta Maria Kulpa / 2019-09-18 / 614
złamania prawa przez Pana Posła Kierwińskiego w trakcie kampanii wyborczej 2015 roku

Płock, 4.08.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


Interpelacjadot. złamania prawa przez Pana Posła Kierwińskiego w trakcie kampanii wyborczej 2015 roku

W czasie trwania kampanii wyborczej w 2015 roku dwukrotnie został złamany przez sztab Posła Kierwińskiego zakaz wieszania banerów na żółtych barierkach w kilku miejscach w Płocku, które ze względów bezpieczeństwa odgradzają chodnik od jezdni, często w okolicach rond. W 2016 roku napisałam w tej sprawie interpelację o ilości banerów, które Straż Miejska powinna sfotografować i usunąć, ponieważ pogarszały widoczność i bezpieczeństwo osób poruszających się po drogach pojazdami i pieszo. Według zapowiedzi prasowych (co potwierdza m.in. portal PTWP, jak iw lokalnych mediach) kara dla komitetu PO miała wynosić ok. 100.000, natomiast w odpowiedzi na moją interpelację otrzymałam kwotę wyliczoną przez MZD w wysokości 5.621,35 (z 11.01.2016). Po kilku miesiącach wystawiono tytuł wykonawczy ponieważ kara została nie zapłacona. Proszę o informację (wraz z kserokopią potwierdzenia wpłaty), czy kara faktycznie została uiszczona i z jakimi odsetkami. Od razu zaznaczam, co może ukazać się w odpowiedzi na interpelację, że owszem pozostałe sztaby również łamały w tym zakresie prawo, ale nie w takiej ilości i zapłaciły naliczone kary poza Panem Posłem Kierwińskim.
Ponady w związku z trwającą kampanią wyborczą i kolejnymi możliwymi sytuacjami łamania prawa przez sztab Pana Posła Kierwińskiego, proszę o uczulenie Pana Posła Przez Prezydenta Płocka po linii partyjnej, aby nie ponawiał w tym roku w czasie kampanii podobnych sytuacji, jak rozumiem zawsze w pełni przestrzegając konstytucję i prawo miejscowe będzie stosował się w pełni do obowiązujących zasad.   

źródło portal PTWP serwis korporacyjny z dnia: 28 października 2017 19:37
cyt.: Nawet 100 tys. zł kary

Podkreślił, że płocki Miejski Zarząd Dróg nie zakazuje umieszczania tymczasowej reklamy w tzw. pasach drogowych, ale wymaga to zgody, wskazania odpowiedniego miejsca i naliczenia opłaty. „To musi być załatwione legalnie. Nie wszędzie można wieszać reklamy, także ze względów bezpieczeństwa - zaznaczył Woźniak. Przyznał, że w przypadku materiałów PO rozwieszonych w tzw. pasach drogowych w ramach postępowania administracyjnego kwota kary "może przekroczyć 100 tys. zł opłaty".  "Za zajęcie tzw. pasa drogowego bez zgody nalicza się dziesięciokrotną stawkę standardowej opłaty - zaznaczył Woźniak. Dodał, że w oddzielnych postępowaniach wnioski z naliczonymi karami administracyjnymi będą kierowane do lokalnych pełnomocników poszczególnych komitetów wyborczych.

 


/-/ Wioletta Kulpa

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 4 lata temu (piątek, 20 września 2019, godzina 13:23)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 178
  • Data ostatniej aktualizacji: piątek, 20 września 2019, godzina 13:23
  • Historia aktualizacji

  • 20 września 2019, godzina 13:23 Aktualizacja danych