Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1533 z dnia 18 listopada 2021r.
Prowadzona inwestycja na terenie Pasażu Paderewskiego na osiedlu Podolszyce

                                                                                                                                                     Płock, dn. 17.11.2021
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


                                                                                INTERPELACJA


Dotyczy prowadzonej inwestycji przez jednego z płockich deweloperów na terenie Pasażu Paderewskiego na osiedlu Podolszyce


W pierwszym tygodniu listopada br. Prezydent Płocka poinformował za pośrednictwem lokalnych mediów o podjęciu działań mających na celu zwiększenie zazielenienia miasta Płocka na terenie osiedla Podolszyce Południe.
W informacji zamieszczonej na stronie Urzędu Miasta Płocka (3 listopada br.) czytamy:
– Posadzenie buków przy pasażu Paderewskiego jest symbolem zmian i naszych działań, które doprowadzą do tego, że Płock się zazieleni – mówił w środę na spotkaniu z dziennikarzami na Podolszycach Południe prezydent Andrzej Nowakowski.
Pasaż Paderewskiego przecina osiedle Podolszyce Południe. Deptak zaczyna się przy ul. Czwartaków i prowadzi aż do al. Jana Pawła II. W połowie tej trasy znajduje się także plac Paderewskiego.
Na odcinku deptaka, który leży między al. Jana Pawła II, a placem Paderewskiego Muniserwis – na zlecenie Urzędu Miasta – zdjął część (leżących na krawędziach) płyt betonowych i zrobił miejsce na zieleń. Po demontażu betonowej nawierzchni na powierzchni 500 mkw podtrzymującą ją podsypkę zastąpiła urodzajna ziemia. Została usypana na głębokość metra.
Oczywiście cel bardzo szczytny, związany ze zwiększeniem zazielenienia miasta. Jednak nie sposób nie zauważyć, iż na zdjęciu, które uwidacznia poszerzony pas zieleni (zdemontowane płyty) i wcześniej pokazany w oddali chodnik wyraźnie wskazuje, iż budowany blok i wychodzące na Pasaż Paderewskiego balkony wchodzą w przestrzeń chodnika.
Proszę w związku z tym o udostępnienie dokumentacji projektowej, która jasno rozwieje, bądź potwierdzi moje wątpliwości o granicy działek i prowadzonej inwestycji, nie po obrzeżu budynku, ale przestrzeni nad pasem pieszym, czyli jak obrazuje zdjęcie wystające balkony wchodzące w pas pieszy. Czy zabiegiem ze strony władz Urzędu Miasta Płocka nie było na tym odcinku poszerzenie pasa zieleni, aby wystające balkony prowadzonej inwestycji nie znajdowały się nad głowami pieszych spacerujących po Pasażu Paderewskiego? Proszę o kontakt w celu udostępnienia map do celów projektowych oraz map obrazujących granice działek w obrębie prowadzonej inwestycji.


                                                                                                                      Wioletta Kulpa


Załącznik do odpowiedzi  jest dostępny do wglądu w Wydziale Rozwoju i Polityki Gospodarczej Miasta UMP


Dokumenty:
Metryka dokumentu
 • Data publikacji: 2 lata temu (piątek, 19 listopada 2021, godzina 13:14)
 • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
 • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
 • Ilość wyświetleń: 1 002
 • Data ostatniej aktualizacji: środa, 12 stycznia 2022, godzina 13:30
 • Historia aktualizacji

 • 12 stycznia 2022, godzina 13:30 Aktualizacja dokumentu
  08 grudnia 2021, godzina 10:27 Aktualizacja dokumentu
  19 listopada 2021, godzina 13:15 Aktualizacja dokumentu
  19 listopada 2021, godzina 13:15 Aktualizacja dokumentu