Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2287 z dnia 24 lipca 2023r.
Wyścigi samochodów na ulicach miasta Płocka

                                                                                                                                                     Płock, dn. 21.07.2023
Wioletta Kulpa

Radna Rady Miasta Płocka


                                                                         INTERPELACJA


dotyczy wyścigów samochodów na ulicach miasta Płocka

Prezydent Miasta Płocka w odpowiedzi na moją interpelację dotyczącą prośby ze strony mieszkańców o reakcję na organizowane wyścigi samochodów w godzinach nocnych na ul. Wyszogrodzkiej odpisał, że odcinkowy pomiar prędkości lub montaż fotoradaru realizuje ITD. W związku z tym zwracam się do Prezydenta Miasta Płocka o wystąpienie z takim wnioskiem do Inspekcji Transportu Drogowego celem zamontowania odcinkowego pomiaru prędkości.
Jak zrozumiałam z treści odpowiedzi poza wpisaniem zgłoszonego problemu przez mieszkańców do Miejskiego programu zapobiegania przestępczości oraz porządku publicznego i bezpieczeństwa miasta Płocka na lata 2023-2026 nic w tej sprawie nie zrobiono przez władze miasta.
W związku z tym proszę o przedstawienie informacji z działań w tym zakresie (z opinii mieszkańców wynika, że podobne drifty organizowane są w różnych częściach miasta Płocka):
    1. Co zrobiły władze miasta Płocka z podnoszonym przez mieszkańców problemem nielegalnej szybkiej i głośnej jazdy samochodów (tuningowanych) w godzinach nocnych na ulicach miasta Płocka w ramach zapobiegania przestępczości wpisanej do miejskiego programu – proszę wskazać działania zmierzające do eliminacji podobnych sytuacji, które zakłócają ciszę nocną mieszkańców i ich mir domowy.
    2. Na ulicach miasta Płocka zamontowany jest również monitoring miejski, który jak rozumiem jest całodobowo obsługiwany i podobne sytuacje są monitorowane przez pracowników Straży Miejskiej – ile  takich przypadków w ostatnich 2 latach zostało zidentyfikowanych przez pracowników i dokładnie proszę o wskazanie lokalizacji ich występowania.

                                                                                                                                Wioletta Kulpa


Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 8 miesięcy temu (wtorek, 25 lipca 2023, godzina 10:29)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 686
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 10 sierpnia 2023, godzina 15:09
  • Historia aktualizacji

  • 10 sierpnia 2023, godzina 15:09 Aktualizacja dokumentu
    25 lipca 2023, godzina 10:30 Aktualizacja dokumentu