Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2070 z dnia 21 marca 2023r.
Realizacja ul. Boryszewskiej

                                                                                                                                          Płock, dn. 21.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                          INTERPELACJA

Dotyczy dokończenia realizacji ul. Boryszewskiej
Fragment ul. Boryszewskiej od ronda przy Budmacie wzdłuż ogrodzenia firmy jest nie dokończony odcinek ok. 800 metrów. W związku z tym, że Urząd Miasta Płocka informował wielokrotnie o partycypowaniu deweloperów w budowie infrastruktury drogowej, jak również CNH w kwocie 900.000 zł w budowie sięgacza prowadzącego z ul. Otolińskiej do terenu CNH Industrial Polska i bramy na zaplecze fabryki.
Tymczasem zjeżdżając z ronda przy Budmacie – magazyn i sklep firmy – z tej części korzystają duże samochody transportowe - tiry tej firmy przewożąc towary.
Czy w związku z tym UMP rozmawiał z właścicielem firmy nt. partycypacji w dokończeniu realizacji tej inwestycji, tym bardziej że odcinek nie wykonanej części drogi pokrywa się z długością ogrodzenia za którym znajduje się po dwóch stronach ulicy teren magazynowy?
Na początku 2022 roku Pan Hubert Woźniak wypowiadał się w imieniu UMP nt. realizacji tego fragmentu cyt.: W przypadku drugiego etapu przebudowy, czy też budowy ulicy Boryszewskiej, chcemy najpierw spróbować zdobyć zewnętrzne dofinansowanie i wówczas przystąpimy do realizacji - tłumaczy Hubert Woźniak z płockiego urzędu miasta.
Władze miasta zapowiadają, że jeżeli nie uda się znaleźć dodatkowych środków z programów unijnych, mazowieckich lub rządowych to inwestycję zrealizują z własnych pieniędzy, ale dopiero w kolejnym roku (źródło Portal Plocman 23.01.2022).
Sugerując się wypowiedzią Pana Woźniaka, jeśli UMP nie pozyska środków zewnętrznych na tę realizację w 2022 roku, to będzie ona realizowana w kolejnym roku tj. 2023. Jaki w związku z tym jest harmonogram realizacji tej inwestycji, czy są zaplanowane środki budżetowe na ten cel i kiedy planowane jest ogłoszenie przetargu na realizację – w zasadzie dokończenie budowy                                                                                                   Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
 • Data publikacji: 1 rok temu (środa, 22 marca 2023, godzina 12:27)
 • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
 • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
 • Ilość wyświetleń: 330
 • Data ostatniej aktualizacji: środa, 05 kwietnia 2023, godzina 12:02
 • Historia aktualizacji

 • 05 kwietnia 2023, godzina 12:02 Aktualizacja dokumentu
  22 marca 2023, godzina 12:53 Aktualizacja dokumentu
  22 marca 2023, godzina 12:28 Aktualizacja dokumentu