Łukasz Maria Pietrzak, Interpelacja Nr 1698 z dnia 07 kwietnia 2022r.
Umożliwienie mieszkańcom zabudowy jednorodzinnej w Płocku zbierania odpadów segregowanych także do pojemników

Radny Rady Miasta Płocka                                                                                                    Płock, dnia 7 kwietnia 2022r.
Łukasz Pietrzak                                                                           INTERPELACJA


    Dotyczy: umożliwienie mieszkańcom zabudowy jednorodzinnej w Płocku zbierania odpadów  segregowanych także do pojemników.


Kilkukrotnie mieszkańcy mieszkający w domkach jednorodzinnych zwracali się do mnie z prośbą, czy jest możliwość, by segregowane odpady zbierać do kontenerów/pojemników, które sami nabędą. Aktualnie zbierają do nich odpady zmieszane oraz bio, natomiast szkło, plastik i papier są zmuszeni segregować w workach.

Swoją prośbę motywują tym, że worki często są rozrywane przez wolno żyjące psy i koty, co w efekcie powoduje duży bałagan i zaśmiecenie okolicznego terenu. Dodatkowo, mniejsza ilość worków to też działanie pro ekologiczne, eliminujące zwiększone zużycie folii. Mieszkańcy chcieliby uznać tę metodę jako alternatywną dla segregacji w foliowych workach. Osoby mające miejsce i możliwość logistyczną mogły by segregować w zakupionych przez siebie kontenerach/pojemnikach, a ci którym bardziej odpowiada segregacja w workach segregowali by nadal w ten sposób. Dodam, że zmiana ta nie generuje żadnych kosztów dla miasta, gdyż zakup pojemników pozostaje po stronie mieszkańców.

Zwracam się z prośbą o pozytywną ocenę mojej interpelacji.                                                                                                                 Z wyrazami szacunku,
                                                                                                                     Łukasz PietrzakDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 miesiące temu (poniedziałek, 11 kwietnia 2022, godzina 13:48)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 242
  • Data ostatniej aktualizacji: poniedziałek, 11 kwietnia 2022, godzina 13:48
  • Historia aktualizacji

  • 11 kwietnia 2022, godzina 13:48 Aktualizacja dokumentu