Wioletta Maria Kulpa / 2015-09-21 / 637
Próg zwalniający na wysokości bloku Batalionu Parasol 21


Płock, 17.09.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


Dotyczy progu zwalniającego na wysokości bloku Batalionu Parasol 21

Na wniosek mieszkańców dokonałam wizji lokalnej montażu progu zwalniającego w dniu 16 września br. (niestety w godzinach wieczornych) i ponownie w dniu 17 września br. Ulica Batalionu Parasol stanowi dość wąską drogę dojazdową do usytuowanych tu bloków i domków jednorodzinnych. Oczywiście mieszkańcy borykają się z problemem parkowania, ponieważ przy tak gęstej zabudowie parkowanie następuje po lewej stronie wzdłuż ulicy Batalionu Parasol, natomiast po prawej parkowanie prostopadłe do ulicy.
Montaż tak szerokiego i wysokiego progu zwalniającego, który stanowi przedłużenie nowo wybudowanej ścieżki spowodował zabranie co najmniej 4-5 miejsc parkingowych. Wybudowany na środku ulicy  mur – próg zwalniający w minioną środę po opadach deszczu spowodował powstanie dwóch potężnych zbiorowisk wodnych po obu stronach tej dziwnej jak na taką ulicę osiedlową budowli, co również pozbawiło mieszkańców kolejnej powierzchni parkingowej.
Zbiorowisko wody powstałe po niezbyt ulewnych deszczach tego dnia obrazuje dokumentacja zdjęciowa. Co więcej nikt nie pomyślał o tym, że po deszczu może zdarzyć się taka sytuacja, czyli zalanie części ulicy ponieważ brakuje tu odwodnienia terenu.
Nadmieniam, że obok progu i powstałej kałuży znajduje się transformator wysokiego napięcia.
Proszę o informację na podstawie czyjego wniosku nastąpiła realizacja właśnie w tym miejscu tak dużego gabarytowo progu zwalniającego, skoro można zamontować zwykłe  progi podrzutowe gumowe lub z recyklingu PCV.  Przy zachowaniu progów tego typy nie powodowałoby to likwidacji kilku miejsc parkingowych, które w tym obszarze są bardzo potrzebne.
Ponadto proszę o informację, jaki jest koszt wykonania progu zwalniającego, który w obecnej sytuacji został wzniesiony przy bloku Batalionu Parasol 21, a podobnych progów montowanych z elementów gumowych lub PCV.
Proszę w związku z tym na wniosek mieszkańców o usunięcie tego progu i zamontowanie zwykłych progów, które są stosowane na innych osiedlach. Zaznaczam, że wzniesiono na tej ulicy tylko jeden próg, a montaż progów podrzutowych wykonanych z gumy lub PCV daje możliwość zamontowania kilku sztuk.
 

/-/ Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 8 lat temu (poniedziałek, 21 września 2015, godzina 12:31)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 228
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji