Wioletta Maria Kulpa / 2015-04-07 / 359
Szkolenia dla prezesów miejskich spółek w Jachrance

Płock, dn. 7.04.2015


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dot. szkolenia dla prezesów miejskich spółek w Jachrance


W związku z udzieloną odpowiedzią na moją interpelację w sprawie szkolenia dla prezesów miejskich spółek w Jachrance proszę o udzielenie wyjaśnień w kwestii wynikłych nieścisłości.
Zgodnie z posiadanymi materiałami (w załączeniu) koszt szkolenia w dnia 12-13 luty 2015 wynosił, nie jak to mylnie podano w odpowiedzi na moją interpelację 1.200 złotych, ale 1.476,00 złotych (kwotę należy zwiększyć o podatek VAT, czego nie napisano).
Szkolenie rozpoczęło się w czwartek od 9.00, natomiast zakończyło się (zgodnie z harmonogramem) w piątek ok. 12.00. Za półtora dnia szkolenia koszt 1.500 złotych w moim przekonaniu stanowi znaczny obciążenie dla każdej miejskiej spółki. Ponadto wbrew temu, co napisano w odpowiedzi na moją interpelację spółka CIFAL miała przygotowany transport dla uczestników szkolenia, co jest ujęte w programie szkolenia.
Nawet jeśli, niektóre osoby jechały tam własnymi samochodami, to czy delegacje nie były dodatkowo wliczane w koszty działalności miejskiej spółki (odpowiednio do osób delegowanych)?
Nie wiem, dlaczego zarząd spółki CIFAL nie przedstawił listy uczestników szkolenia (27 osób), skoro dotyczy bezpośrednio miejskich spółek.
Miasto jest właścicielem, lub udziałowcem 14 spółek (w tym s-ka organizatora), tymczasem liczba uczestników łącznie z Panami Prezydentami wynosiła 27 osób. W związku z tym proszę o informację, czy były zgłoszenia kilku osób z jednej spółki?
Ponawiam swoją prośbę o przedstawienie listy osób uczestniczących w szkoleniu. W przypadku odmowy proszę o podanie powodu braku udzielenia informacji radnemu.
Zgodnie ze stroną tytułową „Akademia Menedżera cz.4” wynika, iż po raz 4 odbywa się to szkolenia.
Proszę o wcześniejsze terminy szkoleń, ilość uczestników, a także koszty i miejsce pobytu we wcześniejszych edycjach Akademii Menedżera.
Jeśli spółka CIFAL twierdzi, że zarobiła na tym szkoleniu, to proszę przedstawić wyliczenie z którego to wynika. Pokój Business Class w tym hotelu (32m2) to zapewne cena ok. 350-450 złotych za dobę, do tego należy doliczyć koszty uroczystej kolacji i obiadu dla uczestników, ponadto spółka zapewne poniosła koszty wykładowcy (prelekcja, zakwaterowanie i wyżywienie), pozostałe koszty zakwaterowania i wyżywienia innych wykładowców oraz uczestników szkolenia ze strony organizatora, barku kawowego oraz sali wykładowej.

/-/ Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 9 lat temu (środa, 08 kwietnia 2015, godzina 10:07)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 320
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji