Wioletta Maria Kulpa / 2018-06-28 / 2447
Pismo skierowanego do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju

Płock, dn. 28.06.2018


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaINTERPELACJA


dotyczy pisma skierowanego do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju


18 czerwca br. odbyło się spotkanie otwarte prezydenta z mieszkańcami Osiedla Zielony Jar, podczas którego były omawiane problemy mieszkańców ulicy Żyznej wynikające z braku oddania budynków do użytkowania. Prezydent Miasta stwierdził wówczas, że przesłał pismo do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju Departament Architektury, Budownictwa i Geodezji w sprawie wyrażenia zgody na odstępstwo budowlane. Mieszkańcy prosili, aby skierować jeszcze jedno pismo lub zadzwonić, aby decyzja z ministerstwa została przekazana w jak najszybszym czasie, co przyśpieszyłoby wydanie decyzji z Urzędu Miasta Płocka. Na spotkaniu zobowiązałam się do wykonania telefonu w tej sprawie do Ministerstwa, jednak poprosiłam Pana Prezydenta o kserokopię pisma w tej sprawie, której do tej pory nie otrzymałam.
W związku z tym, aby pomóc mieszkańcom proszę o jak najszybsze przekazanie korespondencji w tej sprawie wysłanej do Ministerstwa, a także przekazanie szczegółowej informacji na którą oczekują mieszkańcy:
1. Czy wydanie decyzji z Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o odstępstwie budowlanym spowoduje, że Urząd Miasta Płocka niezwłocznie w ciągu 7 dni zakończy wydawanie pozwolenia na budowę i dokonany zostanie odbiór budynków?
2. W czasie spotkania z mieszkańcami bloków ulicy Żyznej (w przedszkolu) padła informacja, że deweloper ma ok. 20 punktów do uzupełnienia, w związku z tym czy wszystkie punkty zostały wypełnione, a jedynie Urząd Miasta oczekuje na decyzję Ministerstwa w zakresie odstępstwa budowlanego?
Oczekuję na jak najszybsze przekazanie kserokopii wniosku do Ministerstwa, mam nadzieję że wszystkim nam zależy na szybkiej pomocy mieszkańcom w zakresie wydania wszelkich niezbędnych zgód i zezwoleń na użytkowanie ich własnych mieszkań.

Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 5 lat temu (piątek, 29 czerwca 2018, godzina 12:47)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 078
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji