Anna Derlukiewicz, Interpelacja Nr 2382 z dnia 27 listopada 2023r.
Zmiana siedziby obwodowej komisji wyborczej oraz przyłączenie mieszkańców budynków ul. Siennickiego do komisji wyborczej w Miejskim Przedszkolu Nr 17 lub Szkole Podstawowej Nr 3

                                                                                                                                                    Płock, 27 listopada 2023 r.
Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka                                                                         INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji: Zmiana siedziby obwodowej komisji wyborczej oraz przyłączenie mieszkańców budynków ul. Siennickiego do komisji wyborczej w Miejskim Przedszkolu Nr 17 lub Szkole Podstawowej Nr 3.


Uzasadnienie:
W związku z licznymi zgłoszeniami Mieszkańców Osiedla Łukasiewicza, będącymi  w większości w wieku senioralnym i związanymi z tym problemami z poruszaniem się, zwracam się z prośbą o rozważenie możliwości znalezienia innej siedziby obwodowej komisji wyborczej niż Klub Osiedla „Łukasiewicza” PSML-W, który nie posiada windy. Mieszkańcy mają problem z wejściem na I piętro, gdzie odbywa się głosowanie.
Za nami wybory parlamentarne, a za chwilkę kolejne. Mieszkańcy zgłaszają, że pokonanie schodów jest dla nich ogromnym wyzwaniem.
Ponadto do w/w lokalu wyborczego są przydzieleni mieszkańcy zamieszkujący cztery wielorodzinne budynki przy ul. Siennickiego, które są znacznie oddalone od lokalu wyborczego (według podziału administracyjnego PSML-W stanowią inne osiedle). Tuż obok nich, (właściwie dzieli ich ogrodzenie) jest Miejskie Przedszkole Nr 17 czy Szkoła Podstawowa Nr 3, w których budynkach, też są wyznaczone punkty do głosowania. Z uwagi na odległość oraz siedziby obwodowych komisji wyborczych znajdujących się na parterze budynków, Mieszkańcy z ul. Siennickiego proszą                                    o umożliwienie im głosowania we wskazanych lokalizacjach.


                                                                                                                               Anna Derlukiewicz                                     Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 miesiące temu (wtorek, 28 listopada 2023, godzina 11:52)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 210
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 07 grudnia 2023, godzina 14:18
  • Historia aktualizacji

  • 07 grudnia 2023, godzina 14:18 Aktualizacja dokumentu
    28 listopada 2023, godzina 11:56 Aktualizacja dokumentu