Wioletta Maria Kulpa / 2016-08-24 / 1203
Dalsze plany wykorzystania budynków przy ul. Słowackiego i 1-go Maja

Płock, dn. 23.08.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta PłockaInterpelacjaDot. dalszych planów wykorzystania budynków zajmowanych przez lata przez Policję przy ul. Słowackiego i 1-go Maja

Proszę o informację dotyczącą planowanego przeznaczenia budynków użytkowanych przez Policję w Płocku przy ul. Słowackiego i 1-go Maja w Płocku. Według informacji Pan Wojewoda poprosił Prezydenta Miasta Płocka o określenie przeznaczenia budynków, czy w związku z tym Urząd Miasta Płocka przekazał zwrotną informację w tym zakresie?
W 2014 roku, kiedy budynek przy Słowackiego był zwalniany przez Policję, mieszkańcy byli zaniepokojeni sygnałami, że być może będą zlokalizowane w tym miejscu mieszkania socjalne. Prezydent Miasta Płocka przekazał wówczas radnym projekt uchwały, na podstawie którego w budynku miał być zlokalizowany Inkubator Przedsiębiorczości, co oczywiście się nie stało i uchwała nie została zrealizowana. Jednocześnie na moje pytanie Prezydent wprost odpowiedział, że miasto z tego pomysłu się wycofuje. W takim razie, jakie są plany związane z adaptacją tego budynku i na jakie cele.
Podobna sytuacja występowała z budynkiem przy ul. 1-go Maja, kiedy media obiegła informacja, że Prezydent Miasta planuje wybudować filharmonię w tym miejscu, teraz już słyszymy o zmianie tych planów. Co w takim razie Urząd Miasta Płocka chciałby zaproponować Panu Wojewodzie na lokalizację w tym budynku, którego właścicielem jest Skarb Państwa.

 

/-/ Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 7 lat temu (środa, 24 sierpnia 2016, godzina 13:44)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 277
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji