Wioletta Maria Kulpa / 2019-07-18 / 501
Funkcjonowanie Żeglugi Płockiej

                                        Płock, 17.07.2019


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
Czy Miasto Płock jest przyjazne płockim przedsiębiorcom?

Od wielu lat w Płocku przy nabrzeżu funkcjonuje Żegluga Płocka, która urozmaica czas spędzany na nabrzeżu nie tylko mieszkańcom, ale i turystom organizowanymi rejsami po Wiśle. To doskonała promocja miasta i terenów okalających pięknie położone miasto książęce.
Dotychczas w budżecie miasta Płocka od co najmniej 5 lat były zaplanowane w budżecie miasta środki w promocji na dofinansowanie rejsów statkiem po Wiśle, przez co bilety wynosiły kwotę 12,00 złotych, natomiast w innych miastach ceny kształtują się w okolicach 30-40 złotych.
Do tej pory z budżetu wydziału promocji przeznaczana była kwota 80.000-120.000, w różnych latach kształtowała się na innym poziomie. Statek Marianna stanowił bardzo dużą promocję miasta Płocka. W ubiegłym roku przez remont płockiego nabrzeża statek przeniósł się do Grudziądza, siłą rzeczy przedsiębiorca musiał realizować działalność, aby móc funkcjonować i utrzymać etaty. Nic nie wskazywało na to, również podczas sesji budżetowej w grudniu ubiegłego roku, że Urząd Miasta Płocka chce zrezygnować z dofinansowania rejsów. Mało tego przedsiębiorca poczynił pewne inwestycje, które miały jeszcze bardziej wspomóc miasto w ożywieniu płockiego nabrzeża m.in. zakup barki – rodzaj poczekalni, kawiarni i restauracji, o czym doskonale urzędnicy w płockim Ratuszu wiedzieli. Nic nie wskazywało na to, żeby UMP postanowił zakończyć współpracę z płockim przedsiębiorcą, ponieważ nawet w osobistej rozmowie Prezydent Płocka poprosił po remoncie płockiego nabrzeża o złożenie stosownego wniosku i jak to określił jak najszybsze uruchomienie rejsów po Wiśle.
Dlaczego Urząd Miasta płocka postanowił nie kontynuować współpracy na rejsy promujące miasto i stanowiące jedną z największych atrakcji na tym terenie?
Co zrobiono ze środkami na promocję zagwarantowanymi na realizację tego zadania, proszę o przekazanie mi analitycznie rozpisanej całej kwoty na promocję miasta z konkretnymi wydatkami według planu zatwierdzonego w budżecie w grudniu 2018 roku i obecnie wydatkami w okresie 1.01.2019-30.06.2019 (analityka tzn. wszystkie poczynione wydatki na podstawie f-r, proszę o zestawienie nr f-ry, data, wystawca, rodzaj wydatku i kwota najlepiej wygenerowane z systemu księgowego lub potwierdzone kwotami zaksięgowanymi na konkretnym koncie analitycznym wydatków na promocję).
Jaki prawem Prezydent Miasta Płocka mówi w wywiadzie dla telewizji o poszukaniu innych armatorów poza miastem Płock – gdzie w takim razie dbanie o lokalnych przedsiębiorców?
Czy Prezydent Miasta Płocka już ro0zmawiał z nowym potencjalnym właścicielem innych statków w Polsce, o jakim dofinansowaniu jest mowa dla nowych właścicieli statków z budżetu miasta Płocka?
Czy miasto Płock nie widzi możliwości kontynuowania współpracy na rejsy statkiem Marianna dla mieszkańców Płocka i turystów? Czy chcemy zrezygnować z tak dobrej i realnej promocji miasta? Czy jest szansa na podpisanie umowy na dłuższy okres z Żeglugą Płocką, biorąc przykład od zaprzyjaźnionych samorządów z Panem Prezydentem m.in. w Warszawie gdzie Żegluga Stołeczna podpisuje umowy na 5-7 lat z miastem.                                /-/ Wioletta Kulpa 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 4 lata temu (wtorek, 23 lipca 2019, godzina 08:17)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 049
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji