Daria Magdalena Domosławska / 2019-10-25 / 670
Utwardzenie terenu pomiędzy blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34

                                                                                           24.10.2019 r.   

             
Daria Magdalena Domosławska
                     

  
INTERPELACJA


Przedmiot, temat interpelacji :
Utwardzenie terenu pomiędzy blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34


Uzasadnienie interpelacji:
Proszę o podjęcie działań prowadzących do utwardzenia terenu pomiędzy blokami przy ul. Topolowa 5 i Kazimierza Wielkiego 34 . Działania w celu rozwiązania powyższego problemu podejmuję wspólnie z mieszkańcami od kilku lat.  Polegały one m.in. na uregulowaniu własności gruntu, składaniu licznych pism i interpelacji, jednak wciąż inwestycja jest przesuwana w czasie.  
Wspólnie z Mieszkańcami podjęliśmy próbę wystartowania z projektem osiedlowym do Budżetu Obywatelskiego. Mimo ogromnego zaangażowania mieszkańców zabrakło głosów by utwardzić teren  i zapewnić cywilizowane warunki dla pieszych we wskazanym miejscu. W zderzeniu z głosami  uczniów doprowadzanych przez nauczycieli na  głosowanie i nakazaniem dzieciom przez szkoły oddawania głosów  na projekty złożone przez szkołę typowa osiedlowa inicjatywa jaką jest utwardzenie terenu nie ma szans na realizację. To bardzo przykre i zabijające inicjatywy małych społeczności!   
        Proszę zatem o zabezpieczenie środków finansowych w ramach funduszu remontowego lub w budżecie na 2020 r środków na utwardzenie terenu pomiędzy blokami przy ul. Topolowa 5 a ul. Kazimierza Wielkiego 34 (kostka polbruk bezfazowy), montaż oświetlenia oraz założenie terenu zielonego (trawnik z nasadzeniami lub łąka kwiatowa z zachowaniem istniejących nasadzeń) w bezpośrednim jego sąsiedztwie (około 120 000 zł).
Miejsce we wskazanej  lokalizacji jest codziennie uczęszczane przez mieszkańców i stanowi ciąg pieszy prowadzący z ul. Kazimierza Wielkiego do sklepów Lidl i Netto oraz dojście do ul. Kobylińskiego. Niestety ze względu na brak utwardzenia nawierzchni tworzy się tam błoto co uniemożliwia poruszanie się mieszkańcom a nierówna nawierzchnia stanowi zagrożenie dla pieszych.
Mieszkańcy osiedla Miodowa nie zasługują na to by kolejny rok tonęli w błocie i ryzykowali urazami nabytymi podczas poruszania się po nierównej nawierzchni. 
Proszę o informacje jakie zostaną podjęte działania by rozwiązać powyższy problem i pomoc mieszkańcom.


Wnioski, ewentualne źródła finansowania:
-----------------------
Załączniki:
Brak
Informacje o dotychczasowych próbach i sposobach załatwienia interpelacji:
Brak informacji  

 

         
Daria Domosławska

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 lata temu (poniedziałek, 28 października 2019, godzina 15:06)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 695 394
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji