Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1772 z dnia 22 czerwca 2022r.
Złożenie deklaracji ceeb.gov.pl – źródło ogrzewania domów

                                                                                                                                                        Płock, dn. 21.06.2022
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


                                                                        INTERPELACJA


Dotyczy złożenia deklaracji ceeb.gov.pl – źródło ogrzewania domów

Dzień 30 czerwca został wyznaczony, jako ostatni do złożenia deklaracji w zakresie posiadanych źródeł ciepła (ogrzewanie i podgrzewanie wody) przez właścicieli i zarządców nieruchomości w całej Polsce. Za jej niezłożenie grozi kara w kwocie 500 zł lub w postępowaniu sądowych aż 5.000 zł.
Rozmawiając z mieszkańcami o konieczności wypełnienia tego obowiązki widzę brak doinformowania w tym zakresie. Wiele samorządów wysyła zawiadomienia do mieszkańców informując o możliwości złożenia takiej deklaracji za pomocą strony www lub w wersji papierowej dostępne np. w punktach podległych jednostek samorządu terytorialnego.
Bardzo dziwię się Urzędowi Miasta Płocka, że ograniczono się tylko do wywieszenia bilbordów, czy strony urzędowej, natomiast informacje za pośrednictwem gońców nie zostały wysłane do mieszkańców. Nie wszyscy mieszkańcy, szczególnie osoby starsze mają dostęp do internetu i potrafią poszukiwać informacji na stronach www. Szkoda, że w tak ważnych i terminowych sprawach Pan Prezydent nie uruchamia wszystkich możliwych komunikatorów, jak w przypadku prowadzenia działań politycznych.
W związku z tym proszę o jak najszybsze wysłanie informacji do mieszkańców o konieczności złożenia takiej deklaracji jeszcze w tym tygodniu za pośrednictwem gońców.                                                                                                                               /-/ Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (poniedziałek, 27 czerwca 2022, godzina 09:41)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 810
  • Data ostatniej aktualizacji: poniedziałek, 27 czerwca 2022, godzina 10:32
  • Historia aktualizacji

  • 27 czerwca 2022, godzina 10:32 Aktualizacja dokumentu
    27 czerwca 2022, godzina 09:42 Aktualizacja dokumentu