Wioletta Maria Kulpa / 2016-07-07 / 1136
dotyczy braku reakcji ze strony Urzędu Miasta Płocka na egzekwowaniu corocznych prac strzyżenia i koszenia zieleni na terenie Obrońców Westerplatte

                                                                                       Płock, dn. 6.07.2016
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA
dotyczy braku reakcji ze strony Urzędu Miasta Płocka na egzekwowaniu corocznych prac strzyżenia i koszenia zieleni na terenie Obrońców Westerplatte

W czerwcu br. Prezydent Miasta spotkał się z mieszkańcami osiedla Kochanowskiego w siedzibie Dzieci Płocka, podczas którego mieszkańcy zwracali uwagę na ciągłe problemy z koszeniem krzewów i trawników na terenie osiedla. Na spotkaniu wypowiadała się Pani z jednego z bloków zlokalizowanych przy ul. Obrońców Westerplatte. Po niespełna tygodniu zostały przystrzyżone krzewy, ale tylko wokół jednego bloku, zgłoszonego podczas spotkania. Jeśli zwracacie Państwo uwagę, że stworzony został harmonogram prac, to dlaczego w takim razie nie dokonano przycięcia krzewów i koszenia trawników dla wszystkich bloków administrowanych przez MZGM-TBS znajdujących się przy Obrońców Westerplatte, a jedynie dla jednego!
Co roku mieszkańcy zgłaszają ten sam problem wynikający z braku konsekwentnych prac, które doprowadzą do uporządkowania zieleni na tym obszarze. Niestety krzewy, pomimo zaplanowanych kolorowych nasadzeń zarosły całkowicie wejścia do klatek i pod oknami mieszkańców tworząc gąszcz, a nie uporządkowaną zieleń.
Trawa jest przerośnięta,  powyrastane odrosty od drzew, które znajdują się w ciągu ulicy Obrońców Westerplatte, nawet u zbiegu z Al. Jachowicza, które nie dają ładnej wizytówki miastu poprzez pryzmat braku dbania o podstawowe prace, a niejednokrotnie odrosty zasłaniają ciąg pieszy. 13 czerwca Prezydent Piotr Dyśkiewicz odpowiedział na moją interpelację, dotyczącą przycięcia wspomnianych odrostów drzew (szczególnie przy Al. Jachowicza), że prace prowadzone są zgodnie z harmonogramem, ale do końca roku zostaną wykonane. Jak w związku z tym będą wyglądały odrosty pod koniec roku, czy zupełnie przesłonią ciąg pieszy?
Ta sama sytuacja jest z prześwietleniem drzew w ciągu ulicy Obrońców Westerplatte, o które co roku wnioskują mieszkańcy. Drzewa przerosły już 3 piętro w blokach, a niejednokrotnie mieszkańcy w ciągu dnia w lato mają włączone światło, bo drzewa zaciemniają pomieszczenia. Oczywiście dobrze, że jest to zielona część osiedla Kochanowskiego, ale z całą pewności znajdziemy inne przyjazne drzewa do nasadzeń oprócz topoli i wierzb, bądź dzikich bzów, które najczęściej możemy znaleźć na tym osiedlu.
Wnioskuję o jak najszybsze wykonanie prac konserwujących zieleń w tym obszarze.
W załączeniu przekazuję dokumentację zdjęciową wykonaną w dniu wczorajszym.

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 7 lat temu (piątek, 08 lipca 2016, godzina 10:59)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 068
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji