Anna Derlukiewicz, Interpelacja Nr 1572 z dnia 30 grudnia 2021r.
Wyłączenie oświetlenia boiska do gry w piłkę nożną z wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka 10. edycji pn. „Nowoczesne boiska sportowe na Wielkiej Płycie – Modernizacja boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku oraz ich oświetlenie”

                                                                                                                                                   Płock, 30 grudnia 2021 r.
Anna Derlukiewicz
Radna Rady Miasta Płocka                                                                    INTERPELACJAPrzedmiot, temat interpelacji: Prośba o wyłączenie oświetlenia boiska do gry w piłkę nożną z wygranego projektu Budżetu Obywatelskiego Płocka 10. edycji pn. „Nowoczesne boiska sportowe na Wielkiej Płycie – Modernizacja boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku oraz ich oświetlenie”.

Uzasadnienie:
W związku z licznymi prośbami Mieszkańców Osiedla „Łukasiewicza” oraz jako jeden z pomysłodawców projektu Budżetu Obywatelskiego 10. edycji pn. „Nowoczesne boiska sportowe na Wielkiej Płycie – Modernizacja boisk i urządzeń sportowych przy Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi Nr 3 im. Kornela Makuszyńskiego w Płocku oraz ich oświetlenie”, zwracam się z prośbą o wyłączenie z w/w projektu oświetlenia. Mieszkańcy budynku wielorodzinnego przy ul. Zgliczyńskiego 10 znajdują się w bardzo bliskim sąsiedztwie, zaledwie kilkunastometrowym, wybudowanego w 2018 r. i oddanego do użytku boiska do gry w piłkę nożną, które stwarza im uciążliwości spowodowane niewłaściwym zachowaniem osób przebywających na przedmiotowym terenie. Najczęściej w okresie wiosna/lato/jesień dochodzi do częstych wulgaryzmów, picia alkoholu, słuchania głośnej muzyki. Jest to bardzo uciążliwe, gdyż trwa to do późnych godzin wieczornych, a nawet nocnych. Z informacji przekazanych od Mieszkańców wynika, że wzywają służby odpowiedzialne za bezpieczeństwo, ale osoby widząc funkcjonariuszy uciekają z terenu boiska. Z Urzędu Miasta Płocka uzyskali informację, iż teren jest ogólnodostępny. Montując oświetlenie istnieje jeszcze większe ryzyko uciążliwości dla Mieszkańców.
Wsłuchując się w głosy Mieszkańców oraz znając ich problemy, proszę jak na wstępie.


                                                                                                                             Anna Derlukiewicz
                                     


Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 4 miesiące temu (piątek, 31 grudnia 2021, godzina 11:21)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 260
  • Data ostatniej aktualizacji: poniedziałek, 17 stycznia 2022, godzina 13:04
  • Historia aktualizacji

  • 17 stycznia 2022, godzina 13:04 Aktualizacja dokumentu
    31 grudnia 2021, godzina 11:21 Aktualizacja dokumentu