Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1483 z dnia 18 października 2021r.
Wykorzystywanie własnych narzędzi komunikacji społecznej do prowadzonych przez Urząd Miasta Płocka akcji propagujących określone poglądy polityczne

                                                                                                                                                          Płock, dn. 14.10.2021
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                             INTERPELACJA


dot. wykorzystywania własnych narzędzi komunikacji społecznej do prowadzonych przez Urząd Miasta Płocka akcji propagujących określone poglądy polityczne


Wielokrotnie zwracałam uwagę na realizację za pieniądze publiczne – środki z budżetu miasta Płocka – kampanii związanych ze ściśle określonymi poglądami politycznymi dziwnym trafem takimi samymi jak przynależność polityczna prezydenta Płocka. Między innymi z budżetu sfinansowano kampanię bilbordową w Płocku protestujących sędziów oraz wykorzystano słupy POKiS na ulicy Tumskiej i przystanki autobusowe umieszczeniem plakatów wielkoformatowym kampanii na rzecz sędziów.
Widać, że prezydent miasta czuje się związany, choć szkoda że nie za własne pieniądze tylko wszystkich Płocczan, z określoną opcją polityczną nazywaną totalną opozycją i dalej kontynuuje swój koncert ze środków publicznych na rzecz PO.
Proszę zatem o informację:
    1. Jakie są koszty organizacji spotkania w dniu 15.10.2021 pn. Kafejka Prawna Iustitii – ile nas kosztuje wynajem sali, dystrybucja wejściówek przez pracownika POKiS w godzinach pracy, zaangażowanie pracownika POKiS w przygotowanie informacji w mediach społecznościowych, nagłośnienie akcji oraz inne koszty wynikające z przygotowania sali na spotkanie. Kto pokrywa te koszty, jeśli organizatorzy tzw. Kafejki to proszę o przedstawienie kserokopii faktury. Poniżej informacja o spotkaniu firmowana przez POKiS wraz z przekazem o dystrybucji wejściówek w siedzibie miejskiej instytucji kultury utrzymywanej z środków wszystkich Płocczan.
Co oznacza wpis: „Gościny udzieli nam Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów”, jeśli mamy to odczytywać literalnie, to znaczy że gościnę należy traktować bezpłatnie, choć zapłacą za to wszyscy mieszkańcy realizując fanaberie polityczne prezydenta ze środków publicznych.

    2. Kolejna kwestia to informacje zawarte na stronie Urzędu Miasta Płocka. Prezydent postarał się, aby jego pracownicy na bieżąco zrelacjonowali jego wizytę w dniu 13 października w Warszawie na proteście również związanym z określoną opcją polityczną, jednak zapomniał wspomnieć, że tego samego dnia podpisywał z Wojewodą Mazowieckim dokumenty na realizację ulicy Raczkowizna w Płocku na którą otrzymał ponad 2,5 mln złotych. Dlaczego zatem taka informacja, która jest bardzo ważna dla mieszkańców Płocka nie znalazła się na stronie Urzędu Miasta Płocka, a źródłem mojej informacji że prezydent Nowakowski się tam znalazł była strona internetowa Mazowieckiego Urzędu Wojewódzkiego (vide prtscr j.w. na zdjęciu trzeci od lewej - Andrzej Nowakowski).
Co jest przyczyną wybiórczego dostarczania wiadomości Płocczanom, czyżby osoby stojące obok naszego włodarza? Kto decyduje (proszę o podanie imienia i nazwiska osoby odpowiedzialnej) za selekcję wsadu merytorycznego do informacji umieszczanych na stronie Urzędu Miasta Płocka i prowadzonych przez pracowników mediów społecznościowych - przypominam, zatrudnionych z budżetu miasta Płocka, a nie ze środków konkretnej partii politycznej.


                                                                                                                                   Wioletta Kulpa
Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 2 lata temu (poniedziałek, 18 października 2021, godzina 13:01)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 874
  • Data ostatniej aktualizacji: wtorek, 02 listopada 2021, godzina 11:30
  • Historia aktualizacji

  • 02 listopada 2021, godzina 11:30 Aktualizacja dokumentu
    18 października 2021, godzina 13:03 Aktualizacja dokumentu