Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1994 z dnia 22 lutego 2023r.
Faktycznych decyzji w zakresie wynajęcia parkingu wielopoziomowego przy Orlen Arenie

                                                                                                                                                               Płock, 20.02.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                             INTERPELACJA


Faktycznych decyzji w zakresie wynajęcia parkingu wielopoziomowego przy Orlen Arenie

Od 1.01.2022 został wynajęty dolny parking ORLEN Areny dla prywatnej Firmy przez MOSiR. Zgodnie z informacją od s-ki miejskiej przetarg wygrał prywatny podmiot gospodarczy, proszę zatem o przedstawienie informacji jakie były warunki przetargu dla firm, które ubiegały się o podjęcie współpracy z MOSiR-em (treść ogłoszenia), jakie firmy stanęły do przetargu oraz jakie były oferty dla s-ki za wynajem tego parkingu.
Z ostatniej odpowiedzi na interpelację wynika, iż parking jest wynajmowany za kwotę 5.000 miesięcznie netto.
    1. Proszę zatem o odpowiedź jaka jest obecnie kwota ponieważ z treści wynika, że kwota jest corocznie waloryzowana.
    2. Jakie są koszty energii elektrycznej rocznie, które są refakturowane na wynajmującego (jeśli nie ma pełnego roku 2022, to proszę podać za 11 m-cy).
    3. Czy MOSiR analizował możliwość prowadzenia parkingu wielopoziomowego przez pracowników s-ki? Czy MOSiR analizował jakie są konieczne nakłady finansowe, aby poprawić bezpieczeństwo użytkowników parkingu i parkujących tam samochodów?
Zakładając hipotetycznie koszty utrzymania parkingu o których sam powiedział MOSiR tj.:
Koszty: 75.000 założenie monitoringu (jednorazowy) + 65.000 dozór pracownika (rocznie) = 140.000
Przychody: średnio abonament 135,00 (są widełki 130-150 zł) x 150 samochodów x 12 m-cy = 243.000
Przy jednoczesnym zamontowaniu monitoringu i zatrudnieniu osób do dozoru mamy bilans na plusie + 103.000, jednak wydatek na montaż monitoringu jest jednorazowy, później występuje tylko opłata za obsługę i konserwację, co już nie będzie  skutkowało tak dużym wydatkiem.
    4. Czy MOSiR ma wiedzę, jakie zostały poczynione inwestycje, wydatki przez firmę, która wynajęła dolny  parking ORLEN Areny (monitoring, montaż szlabanów), jaki to jest nakład finansowy? Czy został wykonany monitoring i jednocześnie jest dozór na terenie parkingu (w jakich godzinach?)?
    5. Czy MOSiR podpisując umowę z WORD ws. wynajmu górnego parkingu ORLEN Areny miał już wiedzę o planowanym remoncie ul. Batalionów Chłopskich?
Informacja o otrzymaniu dofinansowania z Rządu Prawa i Sprawiedliwości na remont ul. Batalionów Chłopskich ukazała się 31 maja 2022 roku. Jak rozumiem UMP aplikował o środki do Rządu PIS zdecydowanie wcześniej. Kiedy zatem została podpisana umowa z WORD, która obowiązuje do 30.XI.2023.
    6. Zgodnie z treścią umowy pomiędzy MOSiR a WORD na wynajem górnej części parkingu wielopoziomowego przy ORLEN Arenie jaki jest wpływ do s-ki miejskiej z tytułu dzierżawy tej przestrzeni?
    7. Czy umowa z WORD przewiduje jej wypowiedzenie, jaki jest zapis? Proszę o skan umowy dzierżawy na wynajem górnego parkingu z WORD-em.
    8. Czy s-ka MOSiR podobne decyzje w zakresie wynajęcia podmiotom trzecim strategicznego parkingu konsultuje w UMP, aby zaplanować działania i mieć wiedzę o planowanych inwestycja w okolicach lokalizacji parkingu?
    9. Na Portalu Plock ukazała się informacja, która płynęła ze s-ki Wisła Płocka od p. Prezesa T. Marca cyt.: „Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że klub planuje jeszcze inaczej rozwiązać kwestię parkingu. Większość kibiców na stadion dojeżdża samochodami, a miejsc parkingowych wokół stadionu po prostu nie ma. Jest pomysł, aby wynająć plac niedaleko stadionu i stamtąd dowozić kibiców autobusami”. Czy w związku z tym podjęto już konkretne działania w tym zakresie? Co z sytuacjami, kiedy po otwarciu stadionu Wisły Płock będzie kumulacji meczy w jednym dniu – sekcji ręcznej i nożnej, co w przeszłości miało miejsce?                                                                                                                                              Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (wtorek, 28 lutego 2023, godzina 10:19)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 384
  • Data ostatniej aktualizacji: środa, 22 marca 2023, godzina 13:14
  • Historia aktualizacji

  • 22 marca 2023, godzina 13:14 Aktualizacja dokumentu
    28 lutego 2023, godzina 10:19 Aktualizacja dokumentu