Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2017 z dnia 07 marca 2023r.
Plany ws. likwidacji przedszkola Nr 27 przy ul. Reja

                                                                                                                                                               Płock, 6.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


                                                                                  INTERPELACJA


dot. planów Prezydenta Nowakowskiego ws. likwidacji przedszkola Nr 27 przy ul. Reja


W związku z pojawiającymi się wypowiedziami płynącymi z Urzędu Miasta Płocka dotyczące likwidacji Przedszkola Nr 27 przy ul. Reja i planowanego przeniesienia go do budowanej tzw. pływalni Miodolanka proszę o wyjaśnienie tej sprawy w poniższym zakresie:
    1. Czy były prowadzone jakiekolwiek konsultacje, rozmowy z rodzicami dzieci uczęszczającymi obecnie do przedszkola nr 27 przy ul. Reja?
    2. Czy Prezydent miasta przeprowadził lub zamierza przeprowadzić (kiedy?) szerokie konsultacje z mieszkańcami osiedla Dworcowa w zakresie zapotrzebowania umiejscowienia przedszkola w tej lokalizacji?
    3. Fakt, że mieszkańcy nie mają możliwości współpracy z radą osiedla, której nie ma na oś. Dworcowa nie zwalnia prezydenta od przeprowadzenia konsultacji nie tylko z obecnymi rodzicami, których dzieci uczęszczają do tej placówki, ale także z rodzicami, którzy będą chcieli zapisać swoje dziecko do tego przedszkola za rok, czy 2-3 lata.
    4. Jaka jest powierzchnia działki, której właścicielem jest miasto Płocka na której zlokalizowane jest przedszkole i teren zielony wokół? Proszę o załączenie mapy z zaznaczonym obrębem całej działki należącej do miasta Płocka w kwartale ulic Dworcowa – Chopina – Reja.
    5. Jakie propozycje dotyczące zagospodarowania działki po ewentualnym wyburzeniu przedszkola ma miasto Płock? Czy znów kolejny deweloper zabuduje tę atrakcyjną przestrzeń miasta?
    6. Jeśli nawet rozważana jest sprzedaż tej działki, to dlaczego miasto Płock nie rozważa przekazania działki aportem do s-ki MBTS lub Inwestycje Miejskie w celu wybudowania budynku wielorodzinnego, na parterze którego znalazłoby się właśnie przedszkole nr 27? Podobna sytuacja była z Przedszkolem Jasia i Małgosi na Podolszycach – czy osiedle Dworcowa nie zasługuje na podobne podejście rozsądne do budowy przedszkola?
    7. Czy jest możliwość realizacji inwestycji budowy budynku wielorodzinnego dwuetapowo, czyli na niezabudowanej części działki należącej do miasta bez likwidacji obecnego przedszkola, wybudowania budynku przystosowanego do przeniesienia przedszkola, a w drugim etapie wyburzenia budynku przedszkola i zagospodarowania przestrzeni np. na zieleń urządzoną i część parkingów? Podobnie została zrealizowana inwestycja budowy Przedszkola Nr 17.
    8. Ile obecnie dzieci jest zapisanych w tej placówce?
    9. Pływalnia budowana w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego nie jest własnością miasta Płocka, dopiero po okresie 10 lat, w związku z tym proponowane przeniesienie przedszkola przez prezydenta Nowakowskiego do tego budynku będzie wiązało się z zabukowaniem w budżecie miasta środków na komercyjne wynajęcie powierzchni od prywatnego inwestora. Jakie to mogą być koszty i jaka jest zakładana powierzchnia wynajmu przestrzeni na funkcjonowanie przedszkola na terenie Miodolanki. Czy jest też planowane urządzenie kuchni w tym obiekcie na potrzeby przedszkola, czy koszty inwestycyjne dostosowania przestrzeni pływalni na wynajem przedszkola ponosi miasto Płock? O jakich kosztach może być mowa, jeśli takie decyzje są rozpatrywane w UMP, to muszą być przemyślane również koszty adaptacji przestrzeni, koszty wynajmu vs. Budowa przedszkola w opcji jak wskazałam tj, w budynku wielorodzinnym na parterze.
    10. Nie tak dawno podjęto decyzję – na wniosek prezydenta – o zamknięciu Przedszkola nr 25 na ul. Kazimierza Wielkiego, co uszczupla ofertę w tym zakresie w obrębie Starego Miasta, teraz pada kolejna lokalizacja – osiedle Dworcowa. Ta część miasta stanie się mniej atrakcyjna dla młodych małżeństw i rodzin posiadających małe dzieci.


                                                                                                         Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (wtorek, 07 marca 2023, godzina 12:26)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 492
  • Data ostatniej aktualizacji: środa, 22 marca 2023, godzina 10:27
  • Historia aktualizacji

  • 22 marca 2023, godzina 10:27 Aktualizacja dokumentu
    07 marca 2023, godzina 13:01 Aktualizacja dokumentu