Daria Magdalena Domosławska, Interpelacja Nr 1573 z dnia 30 grudnia 2021r.
Umieszczenie tablicy pamiątkowej / rzeźby poświęconej Edwardowi Flatau w Pałacu Ślubów – kontynuacja

Radna Rady Miasta Płocka                                                                                                                             29.12.2021r.
Daria Domosławska                                                                                INTERPELACJA

Przedmiot, temat interpelacji :
Umieszczenie tablicy pamiątkowej / rzeźby poświęconej Edwardowi Flatau w Pałacu Ślubów – kontynuacja tematu, który rozpoczęłam w 2018 roku.

Uzasadnienie:     
W związku ze zbliżającym się zakończeniem prac remontowych Urzędu Stanu Cywilnego proszę o podjęcie kolejnych kroków prowadzących do montażu tablicy/rzeźby upamiętniających znakomitą postać i zasługi Edwarda Flatau. 
W roku 2018 obchodziliśmy 150  rocznicę urodzin wybitnego płocczanina  – Edwarda Flatau - twórcy nowoczesnej neurologii polskiej oraz autorytetu w dziedzinie fizjologii i patologii opon mózgowo-rdzeniowych. Oprócz niezliczonych publikacji medycznych spuścizną po rodzinie Flatau jest budynek, w którym obecnie znajduje się Pałac Ślubów.             W roku 2018 Okręgowa Izba Lekarska w Płocku z okazji 150 urodzin zorganizowała w Małachowiance konferencję poświęconą wybitnemu płocczaninowi i tajemnicom ludzkiego mózgu. Mając na uwadze zaangażowanie Okręgowej Izby Lekarskiej w działania upamiętniające działalność płockich lekarzy i naukowców oraz kontakt przedstawicieli OIL z osobami z rodziny Pana Profesora (m.in. z Piotrem J. Flatau, wnukiem słynnego naukowca, z Uniwersytetu w San Diego w Kalifornii, członkiem zagranicznym Polskiej Akademii Nauk), proszę o podjęcie rozmów i konsultacji z przedstawicielami Okręgowej Izby Lekarskiej w przypadku podjęcia decyzji o zaangażowaniu się Płocka w upamiętnienie zasług Edwarda Flatau poprzez montaż tablicy/rzeźby.                               

Z odpowiedzi którą uzyskałam w 2018 roku wynikało, że czekamy na zakończenie prac remontowych, dlatego właśnie teraz przypominam swoją prośbę, którą zawarłam w interpelacji z dnia 2018-12-28 / 53

Wnioski, ewentualne źródła finansowania
---------
Załączniki:
----------
   
                                                                                                                Daria DomosławskaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 5 miesięcy temu (piątek, 31 grudnia 2021, godzina 11:23)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 256
  • Data ostatniej aktualizacji: wtorek, 11 stycznia 2022, godzina 13:58
  • Historia aktualizacji

  • 11 stycznia 2022, godzina 13:58 Aktualizacja dokumentu
    31 grudnia 2021, godzina 11:24 Aktualizacja dokumentu