Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1988 z dnia 17 lutego 2023r.
Miejsca parkingowe na ul. Zgliczyńskiego oraz innych ulicach na terenie osiedla Łukasiewicza

                                                                                                                                                            Płock, 15.02.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                                 INTERPELACJA


Dotyczy miejsc parkingowych na ul. Zgliczyńskiego oraz innych ulicach na terenie osiedla Łukasiewicza

W poprzednim tygodniu otrzymałam odpowiedź na swoją interpelację dotyczącą braku możliwości uwolnienia dla mieszkańców miejsc parkingowych na górnej części parkingu wielopoziomowego przy ORLEN Arenie ze względu na wcześniejsze zobowiązania wynikające z najmu tej przestrzeni.
Proszę zatem o informację, czy UMP planując remont ulicy Batalionów Chłopskich nie myślał o zabezpieczeniu na tak gęsto zamieszkałym osiedlu miejsc parkingowych dla mieszkańców? To nie jest remont uliczki na osiedlu domów jednorodzinnych, ale odcięcie mieszkańców od wielu miejsc parkingowych na całej długości ul. Batalionów Chłopskich. Doskonale wiemy, jakie są potrzeby parkingowe na terenie tego osiedla.
Uważam, że planując remont należy zabezpieczyć z firmą która wygrywa postępowanie przetargowe w zapisach SIWZ powstanie parkingu tymczasowego np. na terenach zielonych, które mają zostać odtworzone po zakończeniu remontu. Przecież podobne zapisy UMP stosuje np. przy organizacji imprez w mieście, czy wjazdów ciężkich tonaży na płyty granitowe na Starym Rynku, gdzie wówczas żąda się odtworzenia do stanu pierwotnego. Dlaczego w takim razie UMP nie stosuje podobnych form tymczasowego zabezpieczenia miejsc parkingowych dla mieszkańców na czas trwania remontu, który potrwa kilkanaście m-cy jak dobrze pójdzie (!). Dodatkowym utrudnieniem są obiekty sportowe, które również nie zabezpieczają odpowiedniej ilości miejsc na wydarzenia sportowe, przypomnę tylko, że UMP buduje stadion na 15.001 miejsc, który ma zostać otwarty w czasie trwania remontu ul. Batalionów Chłopskich. Niestety stadion nie zabezpiecza odpowiedniej ilości miejsc parkingowych na tak dużą ilość kibiców, dlatego informacje kierowane do nas radnych ze strony pracowników urzędu, że tzw. „buforem” ma być parking wielopoziomowy, który dla kibiców na mecze ma zostać otwarty, a dla mieszkańców już nie np. w określonych godzinach wieczornych.
Wracając do tematu tytułowego interpelacji proszę o rozważenie w ramach przestrzeni miejskich lub spółdzielczych na terenie tego osiedla o zapoznanie się z możliwościami uwolnienia takiej przestrzeni parkingowej, która będzie przeznaczona na czas remontu jako tymczasowy parking dla mieszkańców. Nadmieniam również, iż mieszkańcy zamieszkujący przy ul. Zgliczyńskiego i okolicy mają bardzo duży problem zaparkowania w okolicy swoich bloków ponieważ pracownicy MOPS w Płocku również dojeżdżają do pracy samochodami. Tymczasem Straż Miejska zgodnie z informacjami kierowanymi od mieszkańców często patroluje te ulice wręczając mandaty za złe parkowanie.
Szanowni Panowie Prezydenci odpowiedzialni za zarządzanie miastem Płock miejsca i ulice nie są z gumy, ale zawsze trzeba pomyśleć i zarządzić, aby pomóc mieszkańcom i wskazać rozwiązania, a nie tylko brnąć w zakazy, braki możliwości i kary. Proszę zatem o rozsądne podejście do tematu i pomoc mieszkańcom na czas trwania remontu.                                                                                                                            Wioletta Kulpa
Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (piątek, 17 lutego 2023, godzina 11:22)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 524
  • Data ostatniej aktualizacji: poniedziałek, 06 marca 2023, godzina 12:09
  • Historia aktualizacji

  • 06 marca 2023, godzina 12:09 Aktualizacja dokumentu
    17 lutego 2023, godzina 11:22 Aktualizacja dokumentu