Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2048 z dnia 16 marca 2023r.
Parking dla mieszkańców wokół budowanej Pływalni Miodolanka

                                                                                                                                                        Płock, dn. 15.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                   INTERPELACJADotyczy parkingów dla mieszkańców wokół budowanej Pływalni Miodolanka

W ubiegłym tygodniu 9 marca odbyło się spotkanie przedstawicieli wspólnot mieszkaniowych bloków w otoczeniu budowanej Pływalni Miodolanka z W-ce Prezydentem Arturem Zielińskim. Podczas spotkania mieszkańcy poprosili o zbadanie możliwości zagospodarowania przestrzeni, które mogłyby zostać adaptowane na parkingi dla mieszkańców, których już obecnie bez oddanie inwestycji brakuje.
W ostatniej odpowiedzi na interpelację w sprawie zabezpieczenia miejsc parkingowych przypisanych do tej inwestycji otrzymałam informację, iż inwestor zrealizuje 104 miejsca w tym 10 dla pracowników.
    1. Jeśli w danym momencie z pływalni może skorzystać 600 mieszkańców, to wyłącznie na obsługę basenu pod kątem zabezpieczenia ratowniczego ilu jest koniecznych ratowników?
    2. Kto formalnie będzie zajmował się zatrudnianiem obsługi basenu - MOSiR czy prywatny inwestor?
    3. Na spotkaniu z Panem Prezydentem Zielińskim mieszkańcy dowiedzieli się, że wjazd na parking będzie zamknięty szlabanem, w związku z tym konieczne będzie pobranie biletu, aby można było na jego teren wjechać samochodem. To zdecydowanie może spowodować, że osoby przyjezdne będą parkować samochody na osiedlu, nie chcą wjeżdżać na parking i bojąc się naliczenia dodatkowej opłaty. Czy inwestor prywatny przedstawił UMP warunki korzystania z parkingu, czy wjazd jest bezpłatny dla osób korzystających z basenu – cena parkingu wliczona w cenę biletu?
    4. Dodatkowa powierzchnia poza basenem to 1.000 m2, która będzie podlegała wydzierżawieniu, stąd tam również będą przestrzenie m.in. gastronomiczne i usługowe. W związku z tym jak ma się ilość 10 miejsc dla pracowników w kontekście obsługi basenu i 1000m2 powierzchni użytkowej dla innych podmiotów?
    5. Jeśli partner prywatny/operator wskaże, że parking przy basenie jest bezpłatny dla osób korzystających z basenu, czy dla osób korzystających wyłącznie z innych powierzchni poza basenem będzie płatny? W jaki sposób będzie następowało rozliczenie, czy przy wyjeździe należy uregulować opłatę? Jeśli parking będzie płatny dla osób korzystających z przestrzeni poza basenem, to jest zdecydowanie większe prawdopodobieństwo że będą poszukiwać miejsc bezpłatnych na terenie przyległych ulic na osiedlu.
    6. Pan Prezydent Zieliński otrzymał konkretne propozycje od mieszkańców, którzy mają wiedzę jakie przestrzenie w okolicach ich bloków są możliwe do zagospodarowania na parkingi. Proszę zatem o przedstawienie rezultatów analiz i propozycję kolejnego terminu spotkania z mieszkańcami w tym zakresie.
                                                                                                        Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (poniedziałek, 20 marca 2023, godzina 10:56)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 342
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 30 marca 2023, godzina 17:01
  • Historia aktualizacji

  • 30 marca 2023, godzina 17:01 Aktualizacja dokumentu
    20 marca 2023, godzina 10:57 Aktualizacja dokumentu