Wioletta Maria Kulpa / 2016-11-16 / 1397
Wyjazd uczniów Gimnazjum nr 8 do Jachranki na zjazd partii PSL

Płock, dn. 15.11.2016


Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


INTERPELACJA

 

dotyczy wyjazdu uczniów Gimnazjum nr 8 do Jachranki na zjazd partii PSL w sobotę 19 listopada 2016 roku

Rodzice uczniów z Gimnazjum Nr 8, które angażują się jednocześnie w działalność chóru szkolnego są zdziwieni  wyjazdem swoich dzieci do Jachranki w najbliższą sobotę. Tego dnia planowany jest zjazd krajowy partii PSL podczas którego młodzież z naszego gimnazjum ma „uświetnić” zgromadzenie partyjne. Wyjazd planowany jest w sobotę o godz. 8.00 sprzed siedziby Politechniki w Płocku. Ponadto młodzież z naszego gimnazjum ma wystąpić w strojach Zespołu Mazovia, choć nie jest członkami tego zespołu.
Czy w świetle przedstawionych faktów organ założycielski, jakim jest Urząd Miasta Płocka wie o planowanych działaniach i angażowaniu młodzieży szkolnej (w wieku 14 lat) w występy podczas obrad organów statutowych partii PSL? 
W moim przekonaniu takie działanie ze strony dyrekcji i nauczycieli szkoły jest niedopuszczalne, nie powinno mieć miejsca. Angażowanie młodzieży w działania jakiejkolwiek partii politycznej są karygodne, a dodatkowo jeśli jest przyzwolenie ze strony dyrekcji tej placówki, to proszę o wyciągnięcie konsekwencji w stosunku do osób odpowiedzialnych.
     W związku z tym proszę o podjęcie natychmiastowych działań w tym zakresie, a także uczulenie pozostałych szefów placówek oświatowych, aby takie działania nigdy nie miały miejsca w przyszłości.

 

Wioletta Kulpa

 

Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 7 lat temu (środa, 16 listopada 2016, godzina 12:11)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 2 696 049
  • Dokument nie był aktualizowany od momentu publikacji