Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1326 z dnia 25 marca 2021r.
Wyjazdy Pani Ewy Nieścierenko

                                                                                                                                                           Płock, 24.03.2021
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


                                                                           INTERPELACJAdot. wyjazdów Pani Ewy Nieścierenko

Proszę o wyjaśnienie na jakiej podstawie i czy spółka SPR Wisła Płock sfinansowała wyjazd, jak również około 3 dniowy pobyt Pani Ewy Nieścierenko w Lizbonie na rozgrywkach Ligi Europejskiej mecz ORLEN Wisła Płock – Sporting Lizbona w tym tygodniu.
Skoro Pani Nieścierenko nie jest członkiem zespołu, zawodnikiem, ani trenerem, czy fizjoterapeutą nie mogła wejść na halę ponieważ mecze odbywają się bez udziału kibiców. W takim razie wnioskuję o wyjaśnienie w jakim celu pojechała Pani Nieścierenko do Lizbony i ile czasu trwał jej pobyt?
Proszę w związku z tym o określenie pełnych kosztów zarówno przelotów do Lizbony, jak i zakwaterowania oraz proszę o informację, czy były dokonywane inne wydatki związane z obecnością Pani Nieścierenko w Lizbonie m.in. wyżywienie, koszty reprezentacyjne.
Czy takie wyjazdy Pani Nieścierenko były wcześniej również finansowane ze środków S-ki, proszę o przedstawienie zestawienia dat wyjazdów (okres pobytu), miejscowości, kosztów związanych z przelotem, przejazdem, zakwaterowaniem, wyżywieniem i innymi wydatkami związanymi z towarzyszeniem drużynie na meczach wyjazdowych za granicę Polski za okres od kiedy Pani Ewa Nieścierenko zasiada w radzie nadzorczej spółki.
Czy w związku z wyjazdami na mecze SPR Wisły Płock za granice administracyjne naszego kraju Pani Ewa Nieścierenko wpisuje kwoty do oświadczeń majątkowych jako tzw. korzyść?
Informuję jednocześnie, że jeśli nie będzie mi w tej sprawie udzielona odpowiedź, jako m.in. członkowi Komisji Rewizyjnej Rady Miasta Płocka to jasno będzie wynikało, że zarówno Prezydent Miasta Płocka, jak i S-ka SPR Wisła Płock ukrywa coś przed radnymi, mam prawo zarówno złożyć zapytanie w tej sprawie, jak i uzyskać odpowiedź. Jeśli nie zostanie mi udzielona odpowiedź na interpelację, to złożę zapytanie w trybie dostępu do informacji publicznej.


                                                                                                                         Wioletta Kulpa


Dokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 3 lata temu (piątek, 26 marca 2021, godzina 10:05)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 3 234
  • Data ostatniej aktualizacji: piątek, 02 kwietnia 2021, godzina 12:18
  • Historia aktualizacji

  • 02 kwietnia 2021, godzina 12:18 Aktualizacja dokumentu
    26 marca 2021, godzina 10:06 Aktualizacja dokumentu