Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1978 z dnia 13 lutego 2023r.
Montaż luster drogowych dla bezpieczeństwa poruszających się kierowców oraz zmiana organizacji ruchu

                                                                                                                                                         Płock, dn. 10.02.2023

Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                              INTERPELACJA


dot. montażu luster drogowych dla bezpieczeństwa poruszających się kierowców oraz zmiana organizacji ruchu

Na wniosek Rady Mieszkańców Osiedla Kochanowskiego wnoszę o wspólne spotkanie służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo w naszym mieście tj. Straż Miejska i Policja oraz osób odpowiedzialnych ze strony Urzędu Miasta Płocka w celu omówienia pilnej potrzeby montażu 2 luster drogowych na terenie osiedla Kochanowskiego. Sprawa dotyczy:
    1. Montażu lustra drogowego przy ul. Chopina – wyjazd z ul. Północnej. Kierowcy chcący się włączyć do ruchu w ulicę Chopina wyjeżdżając z ulicy Północnej muszą wjechać na wysokość ścieżki rowerowej, aby sprawdzić czy nie nadjeżdża pojazd z lewej strony od ulicy Bielskiej. Pojazdy zaparkowane wzdłuż ulicy również ograniczają widoczność na drodze. Ponadto otwarcie po przeciwnej stronie sklepu Biedronka również zwiększyło natężenie ruchu w tym obszarze. Zbliża się wiosna i czas kiedy rowerzyści wyjeżdżają licznie na ścieżki rowerowe, stąd widzimy konieczność interwencji w tym zakresie dla bezpieczeństwa rowerzystów i kierujących pojazdami.
    2. Montażu lustra drogowego w ulicy Kochanowskiego przy wyjeździe z ul. Lotników. Mieszkańcy zgłaszają również prośbę o montaż lustra drogowego. Szczególnie osoby skręcające w lewo z ulicy Lotników mają utrudnioną widoczność przez zaparkowane samochody wzdłuż ul. Kochanowskiego. Powstanie paczkomatu naprzeciwko ul. Lotników powoduje również sytuacje zagrażające w ruchu ponieważ samochody jadąc od Jachowicza przecinają przeciwległy pas ruchu chcą zaparkować po przeciwnej stronie na chodniku (tak jak na obrazie powyżej zaparkowane samochody).
    3. Poprawa  bezpieczeństwa rowerzystów. Samochody wyjeżdżające z ul. Kochanowskiego w Jachowicza wjeżdżają na ścieżkę rowerową, aby sprawdzić, czy nie nadjeżdża pojazd z lewej strony. Po pierwsze samochód zatrzymując się przed linią warunkowego skrętu nie mieści się tak , aby nie zastawiać ścieżki rowerowej, po drugie dodatkową widoczność nadjeżdżających rowerzystów od Hotelu Płock ogranicza stojący słup ogłoszeniowy. Czy przy organizacji ruchu, kiedy ścieżka powstawała nie była brana po rozwagę zamiana kolejności rozrysowania na jezdni od strony Jachowicza najpierw przejścia dla pieszych, a dopiero później ścieżki rowerowej? Rowerzyści jadą z dużą prędkością, a kierowca zastawiając częściowo ścieżkę nie robi tego złośliwie, tylko musi upewnić się, czy bezpiecznie może wjechać w Al. Jachowicza. Niestety spotyka się to z nerwowymi reakcjami zarówno jednej, jak i drugiej strony.  

Konieczność montażu lustra jest bardzo zasadna na co zwraca uwagę bardzo duża ilość mieszkańców, co może zostać potwierdzone zbiórką podpisów wśród mieszkańców. Uważam jednak, że zarówno jak radna miasta Płocka oraz radni osiedlowi reprezentujemy mieszkańców, po to zostaliśmy wybrani na funkcje publiczne, aby już w tej materii dodatkowo nie angażować mieszkańców, którzy mają obawy przed składaniem podpisów ze względu na różne fałszywe akcje, które służą wyłudzeniu


                                                                                                                             /-/ Wioletta Kulpa


Dokumenty:
Metryka dokumentu
 • Data publikacji: 1 rok temu (wtorek, 14 lutego 2023, godzina 11:38)
 • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
 • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
 • Ilość wyświetleń: 478
 • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 16 lutego 2023, godzina 12:30
 • Historia aktualizacji

 • 16 lutego 2023, godzina 12:30 Aktualizacja dokumentu
  14 lutego 2023, godzina 12:01 Aktualizacja dokumentu
  14 lutego 2023, godzina 11:39 Aktualizacja dokumentu