Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2089 z dnia 30 marca 2022r.
Odpowiedź na interpelację ws. przejść dla pieszych wyposażonych w sygnalizację dźwiękową

                                                                                                                                         Płock, dn. 28.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                 INTERPELACJA

dotyczy odpowiedzi na interpelację ws. przejść dla pieszych wyposażonych w sygnalizację dźwiękową

W dniu 6 marca napisałam interpelację ws. uruchomienia 2 nowych przejść dla pieszych wyposażonych w sygnalizację dźwiękową tj.
- na przejściach dla pieszych przez ulicę Tysiąclecia, które prowadzą do siedziby Powiatowego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Ponadto, przy ulicy Tysiąclecia znajduje się wiele punktów usługowo-handlowych oraz przystanki dla kilkunastu linii autobusowych.
-  na przejściu dla pieszych zlokalizowanym przy ulicy Jachowicza, na wysokości siedziby ZUS, w której ma swoją siedzibę zespół do spraw orzecznictwa.

W odpowiedzi na interpelację w dniu 17.03 otrzymałam informację, że miasto wspiera osobowy niedowidzące w realizacji sygnalizacji akustycznej, a jeśli będą zgłoszenia nowych przejść dla pieszych to prosi Pan W-ce Prezydent Zieliński o zgłaszanie do Rzecznika Osób Niepełnosprawnych. Dodatkowo ważna informacja, że takie bezpośrednie kontakty znacznie uproszczą i przyśpieszą realizację tego typu potrzeb.

Otóż nie uproszczą i nie przyśpieszą Panie Prezydencie, ponieważ swój wniosek o realizację przejść akustycznych zgłaszałam w imieniu Pani, która skierowała do mnie prośbę o interwencję (stąd interpelacja) o montaż dźwięku przy tych przejściach, gdyż 2 lata temu kierowała tę prośbę. Otrzymała mail w tej sprawie od MZD, że będą prowadzone konsultacje i nic w tej sprawie więcej przez 2 lata nie wpłynęło. Informacja, czy te konsultacje się zakończyły, czy nadal trwają nie została zwrotnie przekazana, a grzecznościowo wypada to napisać. Stąd nie jest to temat nowy, zapewne znany Rzecznikowi Osób Niepełnosprawnych, a na pewno MZD, które takie zgłoszenie przyjęło.
Zatem proszę o przedstawienie wyników zakończenia wniosku, który został przedstawiony 2 lata temu dokładnie w tej samej treści.                                                                                                                   Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (czwartek, 30 marca 2023, godzina 15:08)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 440
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 13 kwietnia 2023, godzina 10:35
  • Historia aktualizacji

  • 13 kwietnia 2023, godzina 10:35 Aktualizacja dokumentu
    30 marca 2023, godzina 15:09 Aktualizacja dokumentu