Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 1228 z dnia 30 grudnia 2020r.
Wydatkowanie środków finansowych na reklamy i ogłoszenia w mediach i nośnikach reklamowych w roku 2019 i 2020

                                                                                                                                                       Płock, 28.12.2020
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka


                                                                       INTERPELACJAdotyczy: wydatkowania środków finansowych na reklamy i ogłoszenia w mediach i nośnikach reklamowych w roku 2019 i 2020.


W związku z tym, że Rada Miasta Płocka jest zarówno organem stanowiącym, jak i kontrolnym gminy, proszę o przedstawienie informacji, jakie środki zostały wydatkowane w całym 2019 roku, a jakie w miesiącach styczeń-grudzień 2020 z budżetu Miasta Płocka, spółek miejskich oraz jednostek budżetowych na reklamy i ogłoszenia w radiu, telewizji, prasie i portalach internetowych, a także reklam outdoorowych i innych.
Proszę o zestawienie powyższych informacji z uwzględnieniem firm, będących właścicielem poszczególnych tytułów gazet, rozgłośni radiowych, telewizji i portali internetowych czy innych nośników reklamowych wraz z wydatkowaną kwotą, a także uwzględnienie kwoty przekazanej organizacji pozarządowej, prowadzącej własne media i nośniki reklamy (prasa drukowana i elektroniczna, radio, telewizja, reklama outdoorowa).
Obecnie nie funkcjonują w Urzędzie Miasta Płocka jasne zasady, na podstawie których zlecana jest reklama w poszczególnych mediach i firmach reklamowych. Docierają do mnie informacje, że dzieje się to na zasadzie dowolności i uznaniowości, co w działalności samorządu nie powinno mieć miejsca. W związku z powyższym, jako radna i członek Komisji Skarbu, Budżetu i Gospodarki Finansowej oraz Komisji Rewizyjnej, zajmując się m.in. wydatkami z Budżetu Płocka związanymi z szeroko rozumianą promocją miasta, proszę o przekazanie ww. informacji, co jest mi niezbędne, w ramach wykonywanych obowiązków, do analizy przedmiotowego problemu.
Biorąc pod uwagę, iż w przeszłości wielokrotnie takie informacje były przygotowywane, proszę o uwzględnienie interpelacji i szczegółową odpowiedź w formie tabelarycznej. Będę wdzięczna za niepowoływanie się na formułę, iż "interpelacja nie spełnia wymogów interpelacji", gdyż, jak widać po poniższych przykładach, Urząd Miasta Płocka nie miał wcześniej problemów z udzielaniem tych informacji radnym koalicyjnym, za to nie udzielono odpowiedzi radnemu Prawa i Sprawiedliwości.
https://nowybip.plock.eu/interpelacja/XrBnFdVK
https://nowybip.plock.eu/interpelacja/rjDs09xF https://nowybip.plock.eu/interpelacja/LU5HaIWW https://nowybip.plock.eu/interpelacja/FfT40MF2 https://nowybip.plock.eu/interpelacja/VODnN7Kv


                                                                                                                            Wioletta Kulpa


Dokumenty:
Metryka dokumentu
 • Data publikacji: 3 lata temu (czwartek, 31 grudnia 2020, godzina 08:43)
 • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
 • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
 • Ilość wyświetleń: 1 130
 • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 14 stycznia 2021, godzina 12:31
 • Historia aktualizacji

 • 14 stycznia 2021, godzina 12:31 Aktualizacja dokumentu
  14 stycznia 2021, godzina 12:30 Aktualizacja dokumentu
  31 grudnia 2020, godzina 08:44 Aktualizacja dokumentu