Wioletta Maria Kulpa, Interpelacja Nr 2095 z dnia 30 marca 2023r.
Działki sprzedanej przez MZGM TBS do Firmy Wix Developer

                                                                                                                                                         Płock, dn. 28.03.2023
Wioletta Kulpa
Radna Rady Miasta Płocka

                                                                         INTERPELACJA


dotyczy działki sprzedanej przez MZGM TBS do Firmy Wix Developer


W grudniu 2020 roku Firma Wix Developer nabyła od miejskiej s-ki MZGM-TBS działkę 4200 m2 za kwotę 3,2 mln złotych (między al. Roguckiego, ul. Zgliczyńskiego, Przedszkolem nr 16 i MOPS). Niestety s-ka chciała tam wpisać nowy budynek mieszkalny ze 150 lokalami, w stosunku do którego protest wnosili mieszkańcy ul. Zgliczyńskiego i Płocka Sp-nia Mieszkaniowa Lokatorsko-Własnościowa.  Sprzedaż tej działki była błędem, widomym było że deweloper kupując działkę nie będzie realizował parkingu czy terenu zielonego, tylko każda inwestycja musi się zwrócić, a jedynym zwrotem w tym zakresie byłyby mieszkania na sprzedaż, stąd podejmując decyzję o sprzedaży tej działki zarówno miasto, jak i s-ka MZGM-TBS doskonale wiedziały jakie będą konsekwencje.
Prezydent Nowakowski na spotkaniu z mieszkańcami osiedla Łukasiewicza w 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 3 zapewniał według słów mieszkańców, że teren zostanie przeznaczony na parking i teren zielony.   
Firma Wix Developer wystawiła działkę na sprzedaż za kwotę 3,7 mln złotych.
Zapowiadany blok mieszkalny na szczęście nie powstał.
Zatem, czy w tym przypadku miasto Płock nie powinno odkupić działki po podjęciu procesu negocjacji i wycenie ze strony rzeczoznawców UMP. Scenariusz bowiem może się powtórzyć, jeśli działkę zakupi inny deweloper, który będzie chciał na tej przestrzeni wpisać kolejny blok mieszkalny.
Zatem proszę o informację, czy miasto Płock nie powinno podjąć zdecydowanych działań w tym zakresie, aby w końcu zagospodarować tę przestrzeń zgodnie z wolą mieszkańców dla których jest konieczny teren zielony i parking.                                                                                                                             Wioletta KulpaDokumenty:
Metryka dokumentu
  • Data publikacji: 1 rok temu (czwartek, 30 marca 2023, godzina 15:38)
  • Osoba publikująca: Agnieszka Kopera
  • Nadzór nad treścią: Agnieszka Kopera
  • Ilość wyświetleń: 692
  • Data ostatniej aktualizacji: czwartek, 13 kwietnia 2023, godzina 10:36
  • Historia aktualizacji

  • 13 kwietnia 2023, godzina 10:36 Aktualizacja dokumentu
    30 marca 2023, godzina 15:39 Aktualizacja dokumentu