Zameldowanie na pobyt czasowy – cudzoziemcy. OSO - 17.
Informujemy, że wizytę można zarezerwować poprzez system internetowej rezerwacji dostępny na https://nowy.plock.eu/rezerwacje/ |
Dostępna jest elektroniczna wersja usługi: Zamelduj się na pobyt czasowy (dla cudzoziemców)
NIEZBĘDNY FORMULARZ: Druk „Zgłoszenie pobytu czasowego” zawierający podpis osoby meldującej się lub pełnomocnika oraz podpis właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu, potwierdzający fakt pobytu osoby pod danym adresem, do pobrania także na Stanowisku Obsługi Klienta, Al. J. Piłsudskiego 6, w Biurze Obsługi Klienta (wejście od ul. Zduńskiej) stanowisko nr 2.
Druk należy uzupełnić komputerowo (maszynowo) lub pismem odręcznym, kolorem niebieskim lub czarnym, drukowanymi literami.
Za osobę nieposiadającą zdolności do czynności prawnych lub posiadającą ograniczoną zdolność do czynności prawnych obowiązek meldunkowy wykonuje jej przedstawiciel ustawowy, opiekun prawny lub inna osoba sprawująca nad nią faktyczną opiekę w miejscu ich wspólnego pobytu.
Obowiązku meldunkowego można dopełnić przez pełnomocnika legitymującego się pełnomocnictwem udzielonym w formie, o której mowa w art. 33 § 2 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. - Kodeks postępowania administracyjnego, po potwierdzeniu przez pełnomocnika jego tożsamości za pomocą dokumentu tożsamości albo po uwierzytelnieniu pełnomocnika na zasadach określonych w ustawie z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne.
Cudzoziemiec będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej jest obowiązany zameldować się w miejscu pobytu czasowego najpóźniej w 30 dniu licząc od dnia przybycia do tego miejsca.
Cudzoziemiec nie będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej przebywający na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej ma obowiązek zameldować się w miejscu pobytu czasowego najpóźniej 4 dnia licząc od dnia przybycia do tego miejsca.
Zameldowania na pobyt czasowy należy dokonać:
1) w formie pisemnej, na formularzu, w organie gminy właściwym ze względu na położenie nieruchomości, w której zamieszkuje, przedstawiając do wglądu dowód osobisty lub paszport,
2) w formie dokumentu elektronicznego, na formularzu umożliwiającym wprowadzenie danych do rejestru PESEL przez organ, pod warunkiem otrzymania urzędowego poświadczenia odbioru.
Należy również pamiętać, że w stosunku do cudzoziemców nie będących obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej pozostaje konieczność wykonania obowiązku meldunkowego tradycyjnie w organie gminy. Wynika to z obowiązku przedstawienia dokumentu potwierdzającego prawo pobytu oraz wskazującego na okres w jakim cudzoziemiec może legalnie przebywać na terytorium RP oraz w celu zapobieżenia nadużyciom, ustawa nie przewidziała w tym przypadku możliwości przekazywania kserokopii takich dokumentów lub ich skanów.
WYMAGANE DOKUMENTY:
1. Cudzoziemiec będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej dokonujący zameldowania na pobyt czasowy, przedstawia ważny dokument podróży lub inny ważny dokument potwierdzający jego tożsamość i obywatelstwo, a członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej – ważny dokument podróży oraz ważną kartę stałego pobytu członka rodziny obywatela UE lub ważną kartę pobytu członka rodziny obywatela UE
2. Cudzoziemiec nie będący obywatelem państwa członkowskiego Unii Europejskiej, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej oraz członek jego rodziny niebędący obywatelem państwa członkowskiego UE, obywatelem państwa członkowskiego Europejskiego Porozumienia o Wolnym Handlu (EFTA) – strony umowy o Europejskim Obszarze Gospodarczym lub obywatelem Konfederacji Szwajcarskiej dokonujący zameldowania na pobyt czasowy przedstawia paszport oraz wizę, a w przypadku gdy wjazd cudzoziemca nastąpił na podstawie umowy przewidującej zniesienie lub ograniczenie obowiązku posiadania wizy albo cudzoziemiec przebywa na terytorium RP na podstawie art. 108 ust.1 pkt 2 lub art. 206 ust.1 pkt 2 ustawy z dnia 12 grudnia 2013 r. o cudzoziemcach lub na podstawie umieszczonego w dokumencie podróży odcisku stempla, który potwierdza złożenie wniosku o udzielenie zezwolenia na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej – dokument podróży, tymczasowe zaświadczenie tożsamości cudzoziemca, kartę pobytu, dokument „zgoda na pobyt tolerowany” albo zezwolenie na pobyt czasowy, zezwolenie na pobyt stały, zezwolenie na pobyt rezydenta długoterminowego Unii Europejskiej lub decyzję o nadaniu statusu uchodźcy w RP, udzieleniu w RP ochrony uzupełniającej, zgody na pobyt ze względów humanitarnych albo zgody na pobyt tolerowany.
3. W przypadku załatwiania sprawy przez pełnomocnika należy dołączyć oryginał pełnomocnictwa.
4. Pełnomocnik przedstawia do wglądu dowód osobisty lub paszport.
5. Dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu (oryginał do wglądu) tj. w szczególności umowa cywilnoprawna, odpis z księgi wieczystej albo wyciąg z działów I i II księgi wieczystej, decyzja administracyjna lub orzeczenie sądu.
6. W przypadku zameldowania w formie dokumentu elektronicznego Cudzoziemiec dokonujący zameldowania dołącza do formularza dokument elektroniczny potwierdzający jego tytuł prawny do lokalu, a w razie niemożności jego uzyskania - odwzorowanie cyfrowe tego dokumentu, a obywatel nieposiadający tytułu prawnego do lokalu dołącza do formularza dokument elektroniczny zawierający oświadczenie właściciela lub innego podmiotu dysponującego tytułem prawnym do lokalu potwierdzające pobyt w lokalu oraz dokument potwierdzający tytuł prawny do lokalu tego właściciela lub podmiotu, a w razie niemożności ich uzyskania – odwzorowanie cyfrowe tych dokumentów.
WYSOKOŚĆ OPŁATY: Nie podlega opłacie skarbowej
TERMIN ZAŁATWIENIA SPRAWY: Od ręki
FORMA ZAŁATWIENIA SPRAWY: Potwierdzenie zameldowania na pobyt czasowy wydawane jest w formie zaświadczenia na wniosek interesanta
MIEJSCE ZŁOŻENIA I ODEBRANIA DOKUMENTÓW: Stanowisko Obsługi Klienta, Al. J. Piłsudskiego 6, Biuro Obsługi Klienta (wejście od ul. Zduńskiej) stanowisko nr 2.
SPRAWĘ PROWADZI: Referat Spraw Obywatelskich
INFORMACJE: Biuro Interwencji i Informowania Mieszkańców - tel. 24 364 55 55
PODSTAWA PRAWNA:
- ustawa z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności;
- rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji z dnia 21 maja 2020 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie określenia wzorów i sposobu wypełniania formularzy stosowanych przy wykonywaniu obowiązku meldunkowego;
- ustawa z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego.
GODZINY OBSŁUGI KLIENTÓW: Al. J. Piłsudskiego 6: poniedziałek - piątek 8.00-17.00.
Biuro Obsługi Klienta (wejście od ul. Zduńskiej): poniedziałek, wtorek, środa 8.00-15.30, czwartek 8.00-16.30, piątek 8.00-14.30.
Klauzula informacyjna dot. przetwarzania danych osobowych na podstawie obowiązku prawnego ciążącego na administratorze (przetwarzanie w związku z ustawą z dnia 24 września 2010 r. o ewidencji ludności) | |
TOŻSAMOŚĆ ADMINISTRATORA |
Administratorami są:
|
DANE KONTAKTOWE ADMINISTRATORA |
Z administratorem – Prezydentem Miasta Płocka można się skontaktować pisemnie na adres siedziby administratora 09 – 400 Płock, Pl. Stary Rynek 1. Z administratorem – Ministrem Cyfryzacji można się skontaktować poprzez adres email iod@mc.gov.pl, formularz kontaktowy pod adresem https://www.gov.pl/cyfryzacja/kontakt, lub pisemnie na adres siedziby administratora. Z administratorem – Ministrem Spraw Wewnętrznych i Administracji można się skontaktować poprzez adres mail iod@mswia.gov.pl, formularz kontaktory pod adresem https://www.gov.pl/web/mswia/formularz-kontaktowy lub pisemnie na adres siedziby administratora. |
DANE KONTAKTOWE INSPEKTORA OCHRONY DANYCH |
Administrator – Prezydent Miasta Płocka wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani / Pan skontaktować poprzez email iod@plock.eu. Administrator – Minister Cyfryzacji wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani / Pan skontaktować poprzez email iod@mc.gov.pl, lub pisemnie na adres siedziby administratora. Administrator – Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji wyznaczył inspektora ochrony danych, z którym może się Pani / Pan skontaktować poprzez email iod@mswia.gov.pl lub pisemnie na adres siedziby administratora. Z każdym z wymienionych inspektorów ochrony danych można się kontaktować we wszystkich sprawach dotyczących przetwarzania danych osobowych oraz korzystania z praw związanych z przetwarzaniem danych, które pozostają w jego zakresie działania. |
CELE PRZETWARZANIA I PODSTAWA PRAWNA |
Pani / Pana dane będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. c Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) (Dz. Urz. UE L 119 z 04.05.2016, str. 1, z późn. zm.) (dalej: RODO) w związku z przepisem szczególnym ustawy;
|
ODBIORCY DANYCH |
Odbiorcami danych są podmioty przetwarzające dane:
Pani/Pana dane osobowe udostępnia się podmiotom:
Pani/Pana dane Prezydent Miasta Płocka udostępnia także stronom postępowań administracyjnych prowadzonych na podstawie ustawy o ewidencji ludności i Kodeksu postępowania administracyjnego, których jest Pan/Pani stroną lub uczestnikiem w trybie udostępnienia akt tych postępowań. |
OKRES PRZECHOWYWANIA DANYCH |
Zgodnie z art. 12a ustawy o ewidencji ludności dane osobowe zgromadzone w rejestrze mieszkańców oraz w rejestrze PESEL przetwarzane są bezterminowo. Dane zgromadzone w formie pisemnej są przetwarzane zgodnie z klasyfikacją wynikająca z jednolitego rzeczowego wykazu akt organów gminy i związków międzygminnych oraz urzędów obsługujących te organy i związki (rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z dnia 18 stycznia 2011r. Dz.U. Nr 14, poz. 67):
|
PRAWA PODMIOTÓW DANYCH |
Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do Pani/Pana danych oraz prawo żądania ich sprostowania, a także danych osób, nad którymi sprawowana jest prawna opieka, np. danych dzieci. |
PRAWO WNIESIENIA SKARGI DO ORGANU NADZORCZEGO |
Przysługuje Pani/Panu również prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego - Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Biuro Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych Adres: Stawki 2, 00-193 Warszawa Telefon: 22 531 03 00 |
ŹRÓDŁO POCHODZENIA DANYCH OSOBOWYCH |
Pani / Pana dane do rejestru PESEL wprowadzane są przez następujące organy:
Rejestr mieszkańców zasilany jest danymi z rejestru PESEL. |
INFORMACJA O DOWOLNOŚCI LUB OBOWIĄZKU PODANIA DANYCH |
Obowiązek podania danych osobowych wynika z ustawy o ewidencji ludności (art. 8 i 10 ustawy). W przypadku działania na wniosek odmowa podania danych przez ich posiadacza skutkuje nie zrealizowaniem żądania nadania lub zmiany numeru PESEL, zameldowania, wymeldowania, rejestracji wyjazdu, powrotu lub udostępnienia danych. Nie wykonanie obowiązku meldunkowego przez cudzoziemców nie będących obywatelami państwa członkowskiego UE lub członkami ich rodzin zagrożone jest karą grzywny. |
- Data publikacji: 6 lat temu (poniedziałek, 19 lutego 2018, godzina 10:28)
- Osoba publikująca: Rafał Frankowski
- Nadzór nad treścią: Dyrektor Wydziału Ewidencji i Spraw Obywatelskich
- Ilość wyświetleń: 2 701 558
- Data ostatniej aktualizacji: środa, 31 lipca 2024, godzina 13:20
- Historia aktualizacji
16 maja 2024, godzina 13:19 Aktualizacja dokumentu
10 października 2022, godzina 07:12 Aktualizacja dokumentu
03 października 2022, godzina 10:10 Aktualizacja dokumentu
07 czerwca 2022, godzina 11:24 Aktualizacja dokumentu
30 września 2021, godzina 16:09 Aktualizacja dokumentu
30 września 2021, godzina 16:09 Aktualizacja dokumentu
23 czerwca 2021, godzina 11:27 Aktualizacja dokumentu
27 kwietnia 2021, godzina 20:26 Aktualizacja dokumentu
27 kwietnia 2021, godzina 20:23 Aktualizacja dokumentu
22 marca 2021, godzina 10:13 Aktualizacja dokumentu
09 marca 2021, godzina 13:51 Aktualizacja dokumentu
15 grudnia 2020, godzina 07:58 Aktualizacja dokumentu
28 maja 2020, godzina 14:57 Aktualizacja danych
28 maja 2020, godzina 09:35 Aktualizacja danych
27 kwietnia 2020, godzina 12:35 Aktualizacja danych
21 lutego 2020, godzina 11:54 Aktualizacja danych
20 lutego 2020, godzina 08:35 Aktualizacja danych
04 listopada 2019, godzina 12:49 Aktualizacja danych
09 lipca 2019, godzina 12:31 Aktualizacja danych
09 lipca 2019, godzina 11:50 Aktualizacja danych
04 marca 2019, godzina 10:22 Aktualizacja danych
18 stycznia 2019, godzina 11:47 Aktualizacja danych
07 stycznia 2019, godzina 10:23 Aktualizacja danych
21 listopada 2018, godzina 10:09 Aktualizacja danych
09 sierpnia 2018, godzina 14:11 Aktualizacja danych
09 sierpnia 2018, godzina 14:11 Aktualizacja danych
19 lipca 2018, godzina 10:25 Aktualizacja danych
19 lutego 2018, godzina 10:29 Aktualizacja danych
Podobne sprawy
- OSO - 02. Ujęcie w stałym obwodzie głosowania.
- OSO - 06. Sprawdzenie danych w spisie wyborców.
- OSO - 07. Wydawanie dowodów osobistych.
- OSO - 08. Zgłoszenie utraty lub uszkodzenia dowodu osobistego,zgłoszenie nieuprawnionego wykorzystania danych osobowych oraz zawieszenie i odwieszenie certyfikatów w e-dowodzie.
- OSO - 09. Zastrzeżenie numeru PESEL.
- OSO - 10. Zameldowanie na pobyt stały.
- OSO - 11. Zameldowanie na pobyt czasowy.
- OSO - 12. Wymeldowanie z miejsca pobytu stałego.
- OSO - 13. Wymeldowanie z miejsca pobytu czasowego.
- OSO - 14. Wydawanie decyzji administracyjnych o wymeldowaniu lub zameldowaniu.
- OSO - 15. Zgłoszenie wyjazdu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej oraz zgłoszenie powrotu z wyjazdu poza granicę Rzeczypospolitej Polskiej trwającego dłużej niż 6 miesięcy.
- OSO - 17. Zameldowanie na pobyt czasowy – cudzoziemcy.
- OSO - 17. Zameldowanie na pobyt stały – cudzoziemcy.
- OSO - 18. Nadanie numeru PESEL w związku z konfliktem na Ukrainie.
- OSO - 19. Nadanie numeru PESEL na podstawie odrębnych przepisów.
- OSO - 20. Dopuszczalny okres pobytu cudzoziemca w kraju.
- OSO - 21. Wydawanie zaświadczeń z rejestru mieszkańców oraz rejestru PESEL.
- OSO - 22. Udostępnianie danych jednostkowych z rejestru mieszkańców oraz rejestru PESEL.
- OSO - 23. Udostępnianie danych w trybie jednostkowym z Rejestru Dowodów Osobistych.
- OSO - 24. Udostępnianie dokumentacji związanej z dowodem osobistym.
- OSO - 25. Rejestr Danych Kontaktowych.
- OSO - 26. Wniosek o wpis do ewidencji stowarzyszeń zwykłych/Wniosek o zmianę danych w ewidencji stowarzyszeń zwykłych.
- OSO - 27. Komunikat dotyczący fundacji i stowarzyszeń.
- OSO - 28. Ewidencja stowarzyszeń zwykłych.
- OSO - 29. Stowarzyszenia na terenie miasta Płocka.
- OSO - 30. Zaświadczenie z ewidencji stowarzyszeń zwykłych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Płocka.
- OSO - 30a. Rozwiązanie i likwidacja stowarzyszenia zwykłego
- OSO - 31. Wydawanie dokumentów poszkodowanym przez III Rzeszę.
- OSO - 32. Kwalifikacja wojskowa w 2024 roku (zakończona).